wtorek, 3 listopada 2015

Mam być egzorcystą

Z samego rana włączam komputer, a konkretnie zegar, bo komputer to ostatni czasomierz, jaki jeszcze chodzi po śmierci Ewy w moim domu. Powiedziałem sobie, że czas pozostawiam Panu Bogu, bo to jego domena. On jest panem czasu.  Okazuje się, że o ile w mojej pustelni doskonale daję sobie radę bez czasu, o tyle ze światem zewnętrznym jest nieco to trudne. By zdążyć na ranną Mszę św. muszę bowiem wiedzieć do którego kościoła i na którą godzinę mam jechać. A więc włączam dzisiejszego ranka kompa przy okazji czytając meile. 

Dzięki uprzejmości niejakiego AC dostałem link do wczorajszej, z 02 listopada 2015 r. homilii ks. kan. prof. Leszka Wilczyńskiego ze spotkania SRRM w Poznaniu w Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa. Podaję  link do tej wspaniałej wypowiedzi ks. Profesora, z której zacytuję ostatnie 6 minut:
https://www.youtube.com/watch?v=V8MquwFkmuQ  

      "21:49 Swiętymi bądźcie bo święty jest Bóg. Jeśli nie uważam świętości Boga za moją dewizę życia, program życia, to zawsze będzie mi źle i ze mną będzie źle. Chcemy świętości Boga. Chcemy, bo zwodnicza maska demona jest ogromna, przerażająca, tragiczna. Pan Jezus Najświętszy ze Świętych bez przerwy doświadczał obecności szatana. I ten nie mógł się przed Nim ukryć. My nie potrafimy, my musimy czekać na pomoc Pana Jezusa. 

      22:37 Kiedy zaprzeczamy istnieniu bytów demonicznych prowadzi to do zaniku zrozumienia świętości i to jest sukces współczesnego świata. O tym bez przerwy mówi Radio Maryja i telewizja Trwam. 

Szatan ukrywa się pod postacią anonimowości. To jest okrutna pułapka. To jest sieć w której nie ma horyzontu, ANONIMOWOŚĆ bardzo wygodna , bardzo precyzyjna, a jednocześnie niesamowicie zgubna. Dopóki nie odnajdę na nowo osobistej siły z Jezusem ciągle będę tkwił w tej anonimowości, która odpowiada światu, która jest programem świata, dlatego tak bardzo dziękujemy dzisiaj Panu Jezusowi w tym sanktuarium za dar Radia Maryja i telewizji Trwam, bo te media, katolickie wspaniałe media ukazują otchłań naszych czasów. 
Tak trzeba to dynamicznie nazwać, tak ojciec Dyrektor głośno mówi bez żadnych zahamowań. To jest otchłań naszych czasów i dzieło sił, które zaangażowały się w burzenie  jedności społecznej, to jest okrutna polityka, która wciąga i ciągle wymaga nowych ofiar.  
Trzeba kochani odkryć w sobie siłę i zadanie egzorcysty. Mam być egzorcystą. Mamy być egzorcystami.

Nie w sensie technicznym ale postawy wiary. 24:45 Wiara ma być tak silna, żeby diabeł przede mną uciekał. W takiej postawie tkwi pewność, że wiara zwycięży świat, że książę tego świata będzie uciekał przed egzorcystą, przed egzorcystami. 25:14

I tak w tej szkole Radia Maryja jesteśmy egzorcystami  i chciejmy w tej postawie mieć upodobanie, siłę i radość. Nie ulegać mentalności obiegowej wg. której mówi się jakoś tam będzie, to nie ode mnie zależy, niech się tym księża zajmują. Nie martw się , trzeba wierzyć, trzeba praktykować i trzeba ciągle pogłębiać swoją przyjaźń z Panem. 25:47....

26:10 Tajemnica nieprawości, to jest kryzys , to jest wlaśnie niebezpieczeństwo. I dlatego wiara, wiara, wiara silna w ZMARTWYCHWSTANIE jest tą pomocą, która przełamie, pomoże i przede wszystkim usunie lęk, Jako naród, jako społeczeństwo jesteśmy już od dawna manipulowani, od dawna jesteśmy narażeni na zabieranie prawdy, a bez przerwy wtłaczany jest lęk i obawa. 

Dlatego trzeba to przełamać. Polsko przebudź się! Narodzie przebudź się. Bądź świadomym tego, że Panem Świata jest Jezus. 27:11
Dwuznaczność nieprawości jest szalona, tak jak szalony jest szatan. Chciejmy tutaj, teraz w tym sanktuarium Pańskim, które jest wsławione cudem eucharystycznym, ale też niesamowicie otoczone, osaczone przez szatana, chciejmy być sobą. 27:33 Nazywać zło po imieniu i żyć ciągle w prawdzie. 

Święty ukochany Papież mówił często: Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie radio, które się nazywa Radio Maryja. Ja też za Świętym Papieżem i my tu obecni i ci którzy słuchają i oglądają razem z Papieżem mówimy i dziękujemy codziennie, że jest w Polsce takie radio że nazywa się Radio Maryja. Amen. 28:16

Brak komentarzy: