niedziela, 15 listopada 2015

Kościół Święty jedyna brama do Królestwa Niebieskiego

Ten wpis, wraz z tym zdjęciem i błogosławieństwem dedykuję tym, którzy czekali na jego opublikowanie

Nie nadążam. Dzisiaj  73. katecheza ks. Piotra Marii Natanka z cyklu "Tato jestem" z 11.11.2015 roku, ze Święta Niepodległości, którego ustalona data, daleka jest od filozofii ks. Piotra, dla którego najlepszą datą na to święto byłby 15 sierpnia. 

          Idziemy dalej, rozpoczął swoją katechezę ks. Piotr Natanek. I ja pójdę dalej wplatając w tekst konferencji ks. Piotra Natanka zdjęcia z dzisiejszego 38. Pokutnego Marszu Różańcowego jaki odbył się w Poznaniu z udziałem prowadzącego modlitwy ks. (ojca) Jerzego Gardy. 

Niedzielny Pokutny Marsz Różańcowy poprzedziła Msza św. w kościele pw. Bożego Ciała, którą celebrował ks. prob. Wojciech Maćkowiak przy współudziale o. Jerzego Gardy.           
Dzisiaj będzie mowa o istocie ojcostwa - rozpoczął swoje rozważania ks. Piotr. Rozpatrywać będziemy punkt: Jezus Chrystus Jedyny Odkupiciel. Kościół Święty jedyna brama do Królestwa Niebieskiego

         Tego rządzący dzisiaj Kościołem liberałowie, moderniści, ekumeniści bardzo nie lubią.
         A ja gdy słyszę brama, to zaraz na myśl przychodzi mi moskiewska Brama Zmartwychwstania, prowadząca nie do nieba, a na moskiewski Plac Czerwony.

Tam w mauzoleum leży, jak mnie uczono w szkole, zabalsamowany wiecznie żywy Włodzimierz Lenin, Władimir Iljicz Uljanow. Jego partyjnego towarzysza, Józefa Stalina, który przed wojną zburzył Bramę Zmartwychwstania, przeniesiono z mauzoleum na cmentarz zasłużonych, pod mury Kremla.
        Jak chcecie ich sprowokować, to im powtórzcie:
  "JEZUS CHRYSTUS - JEDYNY ODKUPICIEL, 
      KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY -
JEDYNA BRAMA DO KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO". 

         Kto chce to bardziej zgłębić - to wydałem książkę, mówi ks. Piotr Natanek: "Mistyczna natura Kościoła". Tam jest wszystko od A do Z. 

Na prośbę Kardynała Stanisława Dziwisza ta książeczka została dana do przejrzenia jednemu z teologów. Jest czysta. Na podstawie tej opinii Ksiądz Kardynał zmienił trochę zdanie: że ks. Natanek nie głosi herezji, czy błędów teologicznych, tylko czasami coś chlapnie.

       W Ewangelii dziś Pan Jezus też chlapnął. 
Co, nie chlapnął?  
No, chlapnął!  
Nie powiedział gdzie jest ta dziewiątka Żydów, tych, którzy wierzą, moich najbliższych współbraci? 

Powiedział: Ten obcy, Samarytanin przyszedł. 
I co, nie chlapnął dzisiaj? 
Zagrał politycznie. Umiał to zrobić delikatnie. 
        Pan Bóg nie dał mi takiego daru, nie jestem Bogiem. 

Mam w sobie coś ze św. Franciszka Ksawerego. On był Baskiem, a Baskowie to też są górale, tyle że hiszpańscy. Do dzisiaj walczą o niepodległość, chcą mieć swoje niezależne państwo. 

        Dziś Pan Jezus też chlapnął. 
Mógłby jakiś teolog powiedzieć: Zrobiłeś Panie Jezu cud. No dobrze, ale po co trąbisz o tym? Pycha jest w Tobie, bo musiałeś ruszyć tego obcokrajowca, by pokazać żeś cud zrobił. 

Jeszcze się chwalisz, żeś dziewięciu uzdrowił. A my go nie widzieli. Ciekawe co by dziś na to teolodzy kurialni powiedzieli? Zaraz by byłyby adnotacje kurialne, że Pan Jezus też chlapnął. Czekam wobec tego na definicję: co to jest "chlapnięcie ks. Piotra"?      
       
(3:25) Nie szukajcie usprawiedli - wienia w innych religiach, które oddają cześć wymyślonym bogom. 
       - Na czym polega bałwochwal - stwo, profanacja w Kościele? 

Że liderów tych religii dopuszczają do przybytku, do ołtarza. To jest chore, to co jest w tzw. tygodniu jedności, w tygodniu ekumenicznym. Jak by Żydzi mieli świątynię i przybytek i Arkę jak myślicie, wpuścili by kogokolwiek do przybytku? 

   (4:12)Nie szukajcie usprawiedli - wienia w innych religiach, które oddają cześć wymyślonym bogom, bo choćbyście widzieli w nich dobro ... 

       Dobro jest to taki sztandarowy haczyk. Przecież oni są dobrzy. Fajnie, ale nie wystarczy, żeby być dobrym, by wejść do Królestwa Niebieskiego. 
        (4:38)... jest to złudna zasłona za którą kryje się pustka.


         Wyćwiczył nas Pan Jezus tego roku, by każdą naszą myśl, każdą modlitwę, kierować by ratować ludzi. Wszystko to Bogu w ciągu dnia oddaję, a jak jest coś bardziej napięte, to od razu Panie ratuj grzesznika. Ale gdzie są moje 54. lata kapujecie? Gdzie są 54 lata, jeśli człowiek tego nie robił tak, jak trzeba? 

          (5:41)Nie dajcie się zwieść pod płaszczykiem dobra. Nie dajcie się zwieść pod płaszczykiem "neutralny moralnie". Wy, którzy poznaliście prawdę idźcie przed siebie. Nie oglądając się wstecz. 

      Dzisiaj Pan Jezus zapytał perfekcyjnie: nie znalazł się żaden, który by oddał chwałę Bogu? Ile dzisiaj Pan Jezus dał strzałów przeciwnikom? Tam był faryzeusz, to go rozrywało. Drań skończony, za Boga się uważa. Przecież to będzie zarzut Kajfasza na dziedzińcu. 

         (6:31) Dlatego nie oglądajcie się wstecz, ponieważ macie prawdę. Nie oglądajcie się wstecz na tych którym przyjdzie zginąć, ponieważ przyjdzie im zginąć niezależnie od tego czy będziecie się na nich oglądać
   
         Baczcie abyście nie podzielili losów żony Lotta. Powtórzę to zdanie jeszcze raz: 
         Wy którzy poznaliście prawdę idźcie przed siebie. Nie oglądając się wstecz, ponieważ macie prawdę. Nie oglądajcie się wstecz, na tych którym przyjdzie zginąć, niezależnie od tego, czy będziecie się na nich oglądać czy nie.  

Niezależnie od tego czy nasi biskupi będą robili dziedzińce pogan. Jakie tu jest mistrzowskie przekręcenie. Dziedzińce pogan - Tygodnik Powszechny, cotygodniowe komentarze tysiące protestów do Księdza Kardynała i żadnej reakcji. 

        (8:00)Baczcie abyście nie podzielili losów żony Lotta, która poznając prawdę powiedziała, że miasto padnie, 
        ale był rozkaz: "nie oglądać się". Wszystko wiedziała. Znając prawdę zbłądziła, ponieważ odwróciła się od prawdy. Nie posłuchała tego co Bóg kazał uczynić. Nie możecie przebywać w namiocie grzeszników. Jak się możecie modlić z grzesznikami, innowiercami? 

Tak logicznie pomyślcie. To tak jakbyś się z diabłem modlił. Wiem, że na ostrzu brzytwy kładę to zdanie. Wy, którym jest dane być czcicielami Jedynego Boga zamknijcie uszy na szept złego ducha.         
      Teraz znowu jest fala ataku diabła na mnie. Co chwilę na każde orędzie pytania diabelskie. Już teraz nie mam skrupułów, jedna minuta i do domu, trzeba i palić, bo by mnie zarżnęli, kiedy bym każdego uszanował w jego dewiacjach, w jego diabelskich podstępnych pytaniach. Patrzcie co mówi Jan: 

          (9:40) Wy którym dane jest być czcicielami Boga zamknijcie uszy na szept złego ducha. Ponad dwa lata temu Pan Jezus dał mi rozkaz: "ty nie staraj się przekonywać ludzi". Od razu jest recenzja: diabeł, prowokacja, ktoś tu pana przysłał i od razu koniec. Zamknijcie uszy na szept złego ducha, ponieważ prawda jest tylko jedna: jeśli przestaniecie jej słuchać dacie posłuch prawdzie świata, sprawiedliwości świata i miłosierdziu świata - będziecie zgubieni.

   Bo co mówią? Że mają idealne prawo? Dlatego Niemcy, kilka rodzai praw wprowadzają? A przecież mówiono, że szczyt wolności, demokracji jest w Europie. W tej chwili w Niemczech wchodzi prawo że 104 tys. wyrzucą za granicę, a obcokrajowiec nie może sprowadzać rodziny. 

A mieli szczyt demokracji, wolności. Co się dzieje z Niemcami, co się dzieje z ich prawem? Przecież kiedyś to europejskie prawo osądzi kolejny trybunał norymberski i porówna z płaszczyzną prawa historycznego, kapujecie. To jest tylko prawo stanowione, pozytywne, ludzkie. A człowiek jest ułomny więc co chwilę wszystko zmienia. Tylko prawo objawione jest niezmienne i jest prawdziwe. 

        (12:05) Dlatego będą was kusili prawdą świata, sprawiedliwością świata, miłosierdziem świata. Będziecie wtedy zgubieni. Prawda jest tylko jedna. Dlatego nie zaśmiecajcie swojego wzroku, nie zaśmiecajcie swoich uszu. 

         Pan Jezus w jednym z orędzi powiedział wszystkie media, teatr, filmy dziś szatanowi w podtekstach, w podprogach, w zatrzaskach wszędzie znaki szatańskie. Przyglądnijcie się jaka jest uruchomiona machina na święto pogańskie halloween

Na szatańskie halloween, na 1 listopada, co się robi w szkole dyni, Rodzice ganią, to jest coś niesamowitego. I oni mówią, że to jest świeckie. Jakie to świeckie? Spróbuj wprowadzić Pana Jezusa, to wrzeszczą, że jest państwo laickie. szkoła świecka. A żeby to mogło wejść najpierw musieliście połknąć kilkanaście filmów typu Harry Potter w przestrzeni baśni, żeby wprowadzić w przestrzeń szatana, w przestrzeń mitu i baśni. 

Dlatego dziś wszystko połykacie. Będziesz zdziwiony jak z taką dynią do piekła będziesz wchodził. Wtedy dopiero zrozumiesz gdzie się znalazłeś. 
          (13:48) Ci co dają posłuch prawdzie świata, sprawiedliwości świata i miłosierdziu świata będą zgubieni. 
         Kto najwięcej miał do gadania po pierwszej i po drugiej wojnie światowej Anglicy i Amerykanie. 

Kto te wojny wywołał? Chińczycy? Kto je zorganizował? A mieli gadanego. Kto poddał nasz rząd na uchodźstwie? Japończycy? Kto zmienił tą akredytację? Kto kropnął Sikorskiego? Marsjanie? 

Kto dał Piłsudskiemu 600 tys $ na zamach? Dziś wszyscy wiemy, że Anglicy. Przyjdzie nam zasądzić Anglię i zażądać odszkodowania za te straty wszystkie. Niemców i Anglików doić równo za odszkodowania. 

        (15:13) Bo sprawie - dliwość świata nie jest sprawiedli - wością Bożą, ani też miłosierdzie świata nie jest podobne miłosierdziu Boga.         Nie jest więc prawdą o czym się was poucza, o równości wszystkich ludów i kultur. Dlatego nasi liberałowie będą wrzeszczeli: rasizm. Kiedy przestrzegamy młodzież, żeby nie grzeszyli moralnie, a dziś bijemy na alarm, żeby nie poszli za tymi mulatami, którzy przyszli z Syrii, z Egiptu gruźlica inne choroby. 

Co mówią nasi politycy z lewa? Głosimy rasizm. Ciekawe czy oni tak się będą chętnie oddawali rozpuście z nimi. Największe kłamstwo jakie nam wprowadzono przy miłosierdziu i sprawiedliwości świata, że jest równość wszystkich ludów i kultur. 

Dlaczego Polak zarabia 5 x mniej niż Niemiec - jest równość? Ukrainiec 20 x mniej, Hindus 100 x mniej, jest równość? Kto wam to nagadał? Równość wszystkich ludów i kultur? A robią to po to, aby z tego wyprowadzić, że wszystkie religie są równe. 

Toteż wszyscy przywódcy się zjeżdżają, by się modlić, a wy jesteście przekonani, że ich też Bóg słucha. Jak ich Bóg słucha? Palili ognisko, mieli swoją ścianę, kto ma w to uwierzyć

Kto ich wpuszcza do Świątyni Pana? Jak to tak, na naszym Tabernakulum postawić posążek Buddy? 
        (17:35) Nie jest prawdą o czym was poucza świat sprawiedliwy i świat miłosierny o równości wszystkich ludów i kultur. 

Wszyscy którzy zostaliście powołani do wiecznego szczęścia nie oglądajcie się wstecz, bo miecz Pana nie oszczędzi bezbożnych i tych spośród wybranych, którzy nie oddawali czci prawdziwemu Bogu. 

       Bardzo uważajcie bo jest niebezpieczne trendy, że ktoś tam przyjeżdżał, był w Indiach, czy w Japonii i w ich religii tyle podobieństwa z naszą religią. No jest podobieństwo my całujemy Pana Jezusa, a oni całują dzika. 

No jest podobieństwo w pocałowaniu. Nawet nie słuchać ich, bo nasieją ci tyle mętków.
       (18:33)Ty się umacniaj, abyś był świadomy, że masz czcić prawdziwego Boga, bo będąc wybranym przez dar Chrztu św. możesz nie oglądać w wieczności prawdziwego Boga.

          Zapomnijcie o wszystkich względnych prawdach, prawdopodobnych teoriach jakimi zatrute są wasze umysły. - Darwin, Froid dziś kiedy znamy dramaty tych ludzi, czemu i komu to służyło? Względne prawdy, feminizm, to są wszystko przygotowane bomby, równouprawnienie, równość dziecka, młodzieńca z dorosłym z nauczycielem z księdzem po kolei. 

Więc jakie masz dziś problemy? Że młodzież nie chce pracować, ale wszyscy pożyczają w banku. Co to znaczy? Naoglądali się reklam, nikt nie uczył do pracy, a bank mówi, że jest promocja. Taki układ jest spłaty, że to co pożyczysz po dwóch latach nie musisz oddawać, no tak tłumaczą więc młodzi biorą. Mamy taką samą chorobę jak Syryjczycy ruszyli na Europę i narody tu za chwilę przyjdą, bo skoro u was jest tak dobrze to dla nas jest tu miejsce kapujecie. 

            (20:20) Powstają więc te względne prawdy, prawdopodobne teorie i to wszystko zatruwa wasze umysły. 
        Nieprzyjaciel powstał aby zgubić to, co pozostało wierne Bogu. - Stąd dzieci nieprawdopodobna bitwa, stąd się nie dziwcie że ataki będą 
         (20:53)Musicie więc odrzucić wszystkie prawdy i przyjąć jedyną prawdę pewną, niezbywalną, że zbawieniem waszym jest Chrystus. 

         Dlatego od wieków było wszystko czyste w Kościele. Dwa źródła wiary: Tradycja i Pismo Święte. Nie trzymał się biskup tego - wylot. Papież wyskakiwał - ściszali go. A dziś wprowadzili posłuszeństwo na prawie ludzkim, w związku z tym nikt nie ma się odwagi sprzeciwić, 
       (21:28)...że zbawicielem waszym jest Chrystus, który zaniósł wasze grzechy na krzyż i mocą Jego ofiary zostaliście usprawiedliwieni. 

Zachęcam was do lektur naszych książek. Wyjdzie 24 tom: "24 godziny Męki Pana". Poczytajcie w ilu punktach na świecie Bóg pokazywał te zdarzenia. Przez ilu mistyków, a to jest tylko kropla w morzu w tych wielu znakach jakie Bóg na świecie dawał i dziś daje. Nie patrzcie na wypowiedzi episkopatu niemieckiego. On już jest dawno schizmatycki. 

Jak można mówić, że zachowano jedność po synodzie o rodzinie, jak już 50 lat temu w Niemczech, na zachodzie, dawno rozwodnicy do Komunii przystępują. Przestali by udawać, tam się nic nie zmieniło. Oni chcą mieć papierek, diabeł chce papierek, żeby to wprowadzić w Polsce, wprowadzić w Afryce. Tu nie chodzi o garstkę konającego Kościoła w Niemczech, przecież im tam po 200 tys. katolików ucieka co roku. 

Tu chodzi o rozwalenie resztki Kościoła, tych pozostałych 30%, bo 70% była za Komunią św. dla rozwiedzionych na ostatniej sesji Synodu o rodzinie. Dlatego chwała i hołd naszym biskupom, że się sprzeciwili. Pisali o jakiejś jedności???, jak się zna tak bliżej tego co się dzieje z kościołem niemieckim. 

         (23:19) Naśladując Jezusa i wzywając jego imienia przed Ojcem wstąpicie tam, gdzie ten Chrystus na was oczekuje. 
          W wymiarze pielgrzymki ziemskiej, gdzie? na Golgocie, w czasie Mszy św. Wszystko się robi, żeby tego punktu nie było w Kościele. Wszystko przerzucone, znika krzyż za krzyżem ze świątyni. Nie ma nic. A gdzie o niebie? 

Niebo już wszystkim obiecano. Był dobrym i szlachetnym człowiekiem, słyszycie na kazaniach pogrzebowych i na podstawie tego kapłan mówi: dziś na pewno Bóg go weźmie do nieba. 

A, że do kościoła nie chodził, nie spowiadał się, był rozwodnikiem, a gdzie, w czym to przeszkadza. Był dobry i uczciwy. Zmarły winien otrzymać łaskę od Boga i wyrwać dekiel od trumny i stanąć i ryknąć CO MÓWISZ! 

          (24:32) Jeśli chcecie dzielić swoje szczęście z posiadania wiary prawdziwej, jeśli chcecie ocalić błądzące dusze pozostające poza prawdą, módlcie się i ofiarujcie Bogu swoje cierpienia, aby ich raczej oświecić, ale nie wchodźcie sami między nich, aby nie zginąć wraz z nimi.

        Módlcie się, ofiarujcie cierpienia przez ręce Matki Bożej, zasługami Pana Jezusa, a resztę zrobi Bóg. Nie chodźcie między nimi, bo zginiecie. 

Dziedziniec Pogan, jaka idea powstała w Kościele Katolickim w Polsce? To jeden z największych przekrętów, aby do reszty rozsadzić wiarę na ziemi polskiej. I mówię to do twórcy Dziedzińca Pogan: 

       (25:34) Lot został odłączony od bezbożnych, aby wraz z nimi nie poniósł śmierci. Łaska ta była mu należna za sprawą Abrahama, ponieważ w Locie płynęła jego błogosławiona krew. Tak i chrześcijanie uzyskują łaskę z ocalenia plemienia bezbożnych na mocy łaski, jaka przysługuje im z powodu Krwi Chrystusa, jakiej stali się współposiadaczami. 

         - To jest bardzo mocne zdanie: 
        (26:22) Tak i chrześcijanie uzyskują łaskę ocalenia z plemienia bezbożnych... 
         Czy na gruncie Polski nie widzicie, że jesteśmy mniejszością? 

Nie widzicie stanu wiary w swoich rodzinach? 
w swoich parafiach? w swoich miejscowościach? Przestańmy udawać, że wszyscy chodzą. Garstka! A teraz pomyślmy z tych co chodzą jaka jest świadomość wiary? 

         (27:08) Tak i chrześcijanie uzyskują łaskę ocalenia z plemienia bezbożnych jaka przysługuje im z powodu Krwi Chrystusa, której stali się współposiadaczami. W duszach chrześcijańskich płynie krew odkupienia.  

       - Bo każdy, kto jest ochrzczony jest Chrześcijaninem i ma dodatek definicyjny i uznaje Pana Jezusa za Boga wg. Pisma Świętego. Wszystko inne jest sektą, kapujecie. 

        (27:47)...która ta krew jest błogosławieństwem nad błogosławieństwami. Posiada moc Boga nad śmiercią i szatanem i te dusze uzyskają łaskę ocalenia, ponieważ ta łaska przynależy im przez chrzest. Pamiętajcie jednak o rodzinie Lota. Jeśli cud ocalenia od wiecznej śmierci przez chrzest nie wyzwoli was z grzechu, ale umysłami i sercem trwać będziecie w świecie, świat was zatruje, zgubi, jak i te (dusze), w których płynęła krew Lota. 

         - Bo żona Lota zginęła. Powtarzam to zdanie: 
        (28:34) Jeśli cud ocalenia od śmierci wiecznej przez chrzest nie wyzwoli was z grzechu,

          - A jak się możemy wyzwolić z grzechu? Przez sakrament Spowiedzi św., walkę wewnętrzną, zanurzenie się w Bogu, przez korzystanie z Eucharystii 

          (28:50) ... ale umysłami i sercem trwać będziecie w świecie, świat was zatruje i zgubi, 
          - jak te żonę i córki Lota, w których płynęła krew Lota i samo miasto Sodomę i Gomorę. 
Amen!

2 komentarze:

Wierny ks. Sowy pisze...

Szczęść Boże!
By robić zdjęcia w kościele należy przejść szkolenie w kurii, po którym uzyskuje się legitymacje. Wtedy by Pan wiedział że podczas przeistoczenia nie robi się zdjęć. No ale skąd ma Pan to wiedzieć, skoro Pański "katolicyzm" bazuje na takich filarach jak Rydzyk, Natanek, Międlar...

Jerzy pisze...

Bóg zapłać @ Wierny ks. Sowie za cenną uwagę. Przeistoczenie to najistotniejszy moment we Mszy świętej, kiedy to ofiara Chrystusa i ofiara Eucharystii stają się jedną ofiarą. Jedna i ta sama jest bowiem Hostia i ten sam ofiarowujący, który wówczas ofiarował siebie na krzyżu, a tylko sposób ofiarowania jest inny. W tej Boskiej ofierze dokonującej się we Mszy świętej, jest obecny i w sposób bezkrwawy ofiarowany ten sam Jezus Chrystus, który na ołtarzu krzyża ofiarował samego siebie w sposób bezkrwawy. Sobór Trydencki: DS 1743
To nie ks. Sowa, o Rydzyk, ks.Natanek czy ks. Międlar i inni sprawiają, że chleb i wino stają się Ciałem i Krwią Chrystusa, ale sam Jezus, który został ukrzyżowany. Kapłan reprezentujący Chrystusa wypowiada te słowa, ale ich skuteczność i łaska pochodzą od Boga.To jest Ciało Moje, mówi kapłan. Słowa przemieniają dary złożone w ofierze. Jest to moment, w którym mając w dłoniach linkę dzwonu "Pojednanie" uruchamiam jego serce. Nie przeszkadza mi to całym sercem i duszą wierzyć, że "przez konsekrację chleba i wina dokonuje się przemiana całej substancji chleba w Ciało Chrystusa, Pana naszego i całej substancji wina w substancję Jego Krwi. Święty Kościół Katolicki słusznie i właściwie nazwał tę przemianę PRZEISTOCZENIEM".Sobór Trydencki: DS 1642.
Podsumowując to powiem Ci @ Wierny ks. Sowie tak, że dzisiaj nastał taki czas w Kościele, że chwilami zdaje mi się, że sam Bóg musi prosić człowieka by mógł zabrać w Nim głos, dlatego nie dziw się mojemu katolicyzmowi.
Z Panem Bogiem.
Jerzy