piątek, 13 listopada 2015

Nie islamska, nie laicka Wielka Polska Katolicka.

       Polityk Zjednoczonej Prawicy Adam Bielan wystąpił w TVP Info. Jak mówił, ustawienie krzyża smoleńskiego z powrotem na Krakowskim Przedmieściu byłoby „dobrym ruchem”.      
       Krzyż został postawiony spontanicznie przez harcerzy, to nie była inicjatywa polityczna, został usunięty przez władze Warszawy i prezydenta Komorowskiego. Uważam, że krzyż powinien wrócić na Krakowskie Przedmieście – ocenił Adam Bielan. 

       O ponownym ustawieniu krzyża przez Pałacem Prezydenckim mówił podczas marszu 10 listopada (w 67. miesięcznicę katastrofy) Jarosław Kaczyński. – Inicjatywa, by prezydent zgodził się na umieszczenie krzyża na terenie Pałacu, jest słuszna. Dlaczego? Nie muszę tłumaczyć. Nie może być tak, że tamto zło, sprzed ponad pięciu i pół roku będzie trwało. To musi się zmienić. Musimy zmieniać Polskę w prawdzie i w zgodzie z wartościami. A w centrum tego, co jest polskością, jest krzyż. I nikt nie jest w stanie go stamtąd wyrwać – mówił prezes PiS podczas spotkania na Krakowskim Przedmieściu. 
        Ustawianiu krzyża przeciwni są politycy Platformy Obywatelskiej. Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła w radiu Zet, że pomysł umieszczenia chrześcijańskiego symbolu przed siedzibą prezydenta to „polskie piekiełko”. 

Do dzisiaj nie sprowadzono wraku samolotu. Niech więc biało czerwony krzyż przepasany kapłańską stułą o poziomych ramionach jak skrzydła samolotu i pionowym ramieniu jak statecznik będzie żywym świadkiem i ikoną Wielkiej Wolnej Polski Katolickiej przed zlaicyzowanym światem. Dlaczego świetlisty - bo będzie płonął wewnętrznym światłem bijącym z wnętrza ziemi i z serc Narodu Polskiego. Więcej o krzyżu na moim blogu Pojednanie bez cyfry "2". Warto też wrócić do mego wpisu sprzed 3 lat http://pojednanie2.blogspot.com/2012/07/swietlisty-krzyz-pojednan.html który dzisiaj czytany brzmi nieomal jak spełniające się na naszych oczach proroctwo.

"Cześć i chwała bohaterom" 
"Bóg honor i Ojczyzna"
"Nie islamska nie laicka Wielka Polska Katolicka"
"Nie tęczowa nie czerwona Wielka Polska Narodowa"
"Ewangelia, a nie koran"
skandowały tłumy młodzieży  na Marszu Niepodległości 
11 listopada 2015 roku w Warszawie  

 posłuchaj i obejrzyj:  ks. Jacka Międlara https://www.youtube.com/watch?v=2stNE3FXZO8
(gdy wszedłem, by obejrzeć przed chwilą ten film 
było 30 tys wejść)

Brak komentarzy: