poniedziałek, 21 grudnia 2015

Zmarł ojciec Jan Góra.

W dniu dzisiejszym 21 grudnia wieczorem  zmarł ojciec Jan Góra, dominikanin były duszpasterz akademicki m.innymi w Poznaniu. Duszpasterz młodzieży który doskonale wiedział, że dla niego miłosierdzie to głównie troska o zbawienie bliźniego i pod tym kątem za łaską Boga realizował Jego dzieło.
https://www.youtube.com/watch?v=mGesDBW8VT0 

Równo cztery lata temu na blogu wpisałem można powiedzieć testament duchowy ojca Jana Góry: " To już pewno ostatnie dla was roraty przed rozjechaniem się do domów stwierdził Ojciec Jan Góra w czasie kazania, w którym zachęcił młodych ludzi by w okresie świątecznym nie tylko starali się dużo słuchać bezpośredniego przekazu od  najbliższych, ale i sami wyzbywszy się oporów dzielili się swoim życiem duchowym. Na koniec wyraził zachętę by bardzo liczni uczestnicy rorat godnie przyjęli Ciało Pańskie w Komunii Świętej."

W pierwszych 3 dniach po śmierci ważą się losy duszy zmarłego. Dołączmy i swoją modlitwę za ojca Jana Górę. Mój ostatni z nim kontakt to w DA cztery lata temu przy modelu Świetlistego Krzyża Pojednań. Zrobiłem mu nawet dwa trzy zdjęcia przy krzyżu ale niestety nie mogę ich znaleźć w żadnym archiwum. Dzisiaj ofiarowałem Zmartwychwstałemu Jezusowi Chrystusowi Królowi Polski całą koronkę w Jego intencji, a jutro zamierzam pojechać na ranne roraty by wespół z innymi radować się decyzji Miłosiernego Boga Ojca co do dalszych losów duszy tego zasłużonego dla dzieła zbawienia wielu dusz Polaków.  

 

Brak komentarzy: