piątek, 26 lutego 2016

św Jan Paweł II a blokada Christus Vincit

        Cóż to takiego się stało, że na portalu ChristusVincit  -TV nie można oglądać archiwalnych nagrań kazań ks. Piotra Natanka. On sam następnego dnia, to jest w sobotę 27 lutego w ogłoszeniach parafialnych wyjaśnił, że jest to zewnętrzna ingerencja na serwer i nastąpiła jego blokada. Już w listopadzie przez m-c było coś podobnego.

         Zastanawiam się zatem co tak "wkurzyło" internetową cenzurę że uniemożliwia odtwarzanie archiwalnych nagrań? W poprzednich miesiącach archiwalne nagrania można było jeszcze usłyszeć w okienku przeznaczonym na bezpośrednie transmisje, ale gdzieś od połowy lutego do maja ma trwać nieustanna 24 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu transmitowana na żywo i nie sposób oczekiwać na retransmisje w okienku w którym transmitowane są na żywo transmisje z indywidualnej bądź zbiorowej adoracji NS.
       Przykładowo w nocy z piątku na sobotę obudził mnie Anioł Stróż o 00:50 na cichą (na Ewangelię z soboty), bez kazania nocną Mszę św. w Grzechyni, która trwała do 1:28.  

       Aktualnie Ks. Piotr Natanek głosi katechezy na temat geopolityki. Nie powiem, w każdym kolejnym kazaniu znaleźć  można jakiś "rodzynek". Blokada nastąpiła po piątkowym kazaniu, które wysłuchałem na żywo, robiąc sobie stenogram ze słów padających z księżowskiej ambony i notatkę: "To kazanie puścić na Pojednaniu w całości"
      Gdy tylko tej nocy stwierdziłem blokadę przeczytałem swoje notatki i doszedłem do wniosku, że przyczyną blokady są słowa świętego Jana Pawła II
      Tak, tak szatan uderzył jak zwykle w najczulszy punkt. W mediach mainstreamowych  zorganizowany atak na kobiety związane z Janem Pawłem II, a u ks. Piotra Natanka na cytaty z pierwszej homilii Jana Pawła II z 22 października 1978 roku. związane bezpośrednio z intronizacją. 
       Mo powiedzieć, że sam święty Jan Paweł II stojący w moim ogrodzie, zatopiony w kuloodpornej szybie, widząc przez 10 lat puste miejsce pod tabliczkę wotywną na pomniku Bożego Miłosierdzia, postawionym jako votum wdzięczności za Jego pontyfikat, gdy tylko usłyszał o piśmie Sekretariatu Arcybiskupa Poznańskiego nr 662/2016 z 13 lutego 2016 roku upomniał się o oddawanie przez mieszkańców Baranowa i Chyb należnego hołdu Zmartwychwstałemu Eucharystycznemu Królowi Polski. Pojedyncza jaskółka: facet, który  w nocy z czwartku na piątek klęknął ze mną o 23:30 na 10 min do wspólnej modlitwy jest znakiem, ale nie zmienia istoty.

        A teraz przenoszę się z pustelni Zmartwychwstanie do Grzechyni wklejając zdjęcia wycinków z gazet z 30 października 1932 roku z  uroczystości Chrystusa Króla jakie znalazłem w okolicznościowym albumie wydanym w 80. rocznicę odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Wdzięczności w Poznaniu.  
        Ks. Piotr klęka przed tabernakulum i mówi: Matkę Bożą proszę o pomoc w dzisiejszym kazaniu. Maryjo prowadź wszystkie moje myśli, aby w nich nic nie było mojego, po czym z obecnymi odmawia Zdrowaś Maryjo po łacinie, po czym wzywa świętych św Józefa, św. Piotra, św. Pawła, św. Antoniego, św. Kazimierza I, św. Andrzeja Bobolę, św o Pio, Św Katarzynę Emerich i św. Faustynę i wstając z klęczek  podchodzi do ambonki. Czyniąc na piersiach znak krzyża mówi po łacinie: In nomine Patris, et Filii, Spiritus Sancti. Amen   
Laudetur Jesus Christus - in saecula saeculorum  Amen odpowiadają wierni.

Geopolityka 6 kazanie 
Wstęp:  22 październik 1978 Inauguracyjna homilia
Papieża Jana Pawła II słowa z pierwszego Jego publicznego wystąpienia. Kiedy Papież wygłaszał te słowa ja zbierałem ziemniaki na "u bocy". Dowiedziałem się około 17:00 na polu, niemożebne stanęli wszyscy. A już o homilii w ogóle nie słyszałem, do niej nigdy nie wracałem, nigdy się z nią nie spotkałem, aż tu przychodzi moment, kiedy tu bijemy się o intronizację i ta homilia Papieża jest wołaniem o intronizację. Posłuchajcie co mówił Papież 35 lat temu:
"Nasz czas skłania nas i zachęca, i zmusza  do spojrzenia na Pana i zanurzenia się w pokorze i pobożne rozważanie
tajemnicy najwyższej władzy samego Chrystusa. Tu by pasowało by przywódcom Kościoła Katolickiego wygłosić rekolekcje na podstawie tych słów Papieża Polaka. Będę to dokładniej później jeszcze omawiał - mówi ks. Piotr Natanek - Jakie są cudowne spojrzenia papieża na .. następny punkt:
Ta władza Pana naszego absolutna - w naszych orędziach Pan Jezus pokazuje, że dzisiaj z Kościoła Katolickiego wygnano Pana Jezusa a dzisiaj ma władzę większą biskup niż Bóg w Kościele Katolickim. Papierz Franciszek będąc w Meksyku nie wytrzymał i powiedział mocno: .
"Kościół nie potrzebuje książąt Kościoła". Bo tych książąt to wychowano po soborze, takiej destrukcji nie było nigdy. Uwolniono w pysze potęgę władzy biskupów i oni są przekonani że wszystko mogą. Mamy wobec tego koncepcję jaką? Że tak zwany papież  jest biskupem Rzymu. A tak zwany biskup Chicago, Krakowa czy Warszawy jest u siebie biskupem. I dziś już nikt nie boi się na głos mówić ja muszę słuchać mojego biskupa.
Jak to? 
Kiedy będziemy wchodzili głębiej w te tematy intronizacyjne poruszymy to zagadnienie. "Ta władza Pana naszego absolutna, a przecież słodka i łagodna odpowiada całej głębi ludzkiego wnętrza, jego wzniosłym dążeniom jego woli i serca".
Ile już pokoleń Polaków walczy o intronizacje? Zdjęcie
Kolejne mocne zdanie: "Bracia i siostry nie bójcie się przygarnąć Chrystusa i przyjąć Jego władzę." Przecież to są wszystko prorockie słowa Papieża Jana Pawła II z pierwszego jego publicznego wystąpienia. Wszystko o intronizacji. Bo co to jest intronizacja? Przyjęcie władzy Pana Jezusa. Kiedy Papież wołał : " pomóżcie Papieżowi i wszystkim tym, którzy pragną służyć Chrystusowi, służyć człowiekowi i całej ludzkości
I jeszcze jedno wołanie Papierza: "Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi".
Chce przyjść do nas Pan Jezus z potęgą swojej władzy, chce uszczęśliwić oblicze ziemi, a tu nie ma szans, aby na pięść ustąpiono na tej polskiej ziemi.

Brak komentarzy: