piątek, 19 lutego 2016

Moja droga Krzyżowa

To koniecznie trzeba przeczytać:
http://www.pch24.pl/braun--w-sprawie-walesy-trwa-festiwal-hipokryzji,41344,i.html#ixzz40e4GpqWR


Obchody Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” Poznań 2016

26 lutego, piątek, godz. 19,00 Kino Rialto. Przedpremierowy pokaz filmu „Historia Roja”. Po seansie spotkanie z twórcami filmu. Bilety do nabycia w kasie kina

27 lutego, sobota, godz. 12,00. Sala Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, al. Niepodległości. Wręczenie nagród laureatom konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni"
27 lutego, sobota, godz. 18,00 Kino Rialto. Drugi pokaz filmu „Historia Roja”. Bilety do nabycia w kasie kina.

28 lutego, niedziela, godz. 12,00 do 17,00 Plac Wolności. Namioty Wyklętych.
Prezentacje multimedialne poświęcone żołnierzom podziemia antykomunistycznego,
Spotkania z kombatantami i historykami. Pokazy grup rekonstrukcji historycznej.
Kiermasz książek historycznych. Rozdawanie publikacji pt. DLA NIEPODLEGŁEJ. Żołnierze Wyklęci 1944-1963, pod red D. P. Kucharskiego i R. Sierchuły.
Prezentacja projektu pomnika "Żołnierzy Wyklętych" w Poznaniu i kwesta na jego budowę.
Ciepły poczęstunek (grochówka wojskowa, herbata)

1 marca, wtorek, Główne obchody Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” w Poznaniu
godz. 17,00 Msza św. kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, ul. Fredry 11. Mszę św. odprawi delegat Jego Ekscelencji Ksiądz Prałat Leonard Poloch.

godz. 18,00 Uroczysty przemarsz ulicami miasta (Fredry, Gwarna, Św. Marcin, Al. Niepodległości) pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego.

godz. 18,40. Uroczystości pod pomnikiem. Przemowy, Delegat Jego Ekscelencji Ksiądz Prałat Leonard Poloch, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, gen. bryg. Jan Podhorski, dr hab. Maciej Gloger, dr Dariusz Kucharski, zawiązanie szarf Wyklętych, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

Patronat: Jego Ekscelencja Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann

Organizator: Społeczny Komitet Upamiętnienia „Żołnierzy Wyklętych" w Poznaniu
Wsparcie organizacyjne: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Pisząc życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia użyłem określenia dziś Jezus Chrystus potrzebuje naszej pomocy jako współodkupiciela bądź współodkupicielki. Odkupienie dokonało się na krzyżu. A więc...
Wybierzmy się na piątkową Drogę Krzyżową.
Stacja 1. + Pan Jezus przez Piłata na śmierć skazany. Padają słowa wyroku, a On Chrystus Król milczy. Iluż to niewinnych  ludzi takie czy inne władze choćby medialne skazują na niebyt, na publiczną śmierć. Czy potrafimy się za nimi ująć? Błogosławieni, którzy cierpią dla sprawiedliwości. On Syn Boży chciał umrzeć za nasze grzechy. A my? My, nawet za swoje nie chcemy pokutować.
Stacja 2. + Pan Jezus obciążony Krzyżem. 
Czy niosłeś już w swoim życiu Chrystusowy Krzyż? To krzyż niesiony nie tylko za swoje własne grzechy, to krzyż niesiony tak jak Jezus za grzechy innych. Współodkupiciel niesie krzyż za nieznane mu osoby.
Stacja 3. + Pan Jezus upada pierwszy raz. To nie było potknięcie, to był upadek na twarz. Tak padała Ewa nie potykając się leciała na twarz. Byłem nieomal bezradny. nie potrafiłem zapobiec upadkowi.  Miała tą łaskę, że nic się nie łamało i twarz nie uderzała w nawierzchnię. Jaki krzyż ją przygniatał wie tylko Bóg.
Stacja 4. + Pan Jezus spotyka swą Matkę. 
Wszyscy Go opuścili. Ona jedna nie. Ona Współodkupicielka była przy Nim. Niosła swą boleść na samą Golgotę. Trzymała Ją świadomość dzieła jakie miał do spełnienia Jej Syn. Matka Ewa patrząca na zbliżającą się śmierć syna Łukasza, towarzyszyłem jej bólowi. Czy potrafię wyobrazić sobie ból Matki Boskiej? Miłosierdzia, miłosierdzia Matko.
Stacja 5. + Panu Jezusowi dopomaga Szymon Cyrenejczyk. 
To pierwszy współodkupiciel może trochę z przymusu, ale czy to ważne. Przysłużył się także mojemu i twojemu odkupieniu. I za to ci Szymonie dziękuję.     
Stacja 6. + Pan Jezus ociera twarz w chustę św. Weroniki.
Wyciśnij Jezu na mojej duszy piętno Najświętszej Twojej Twarzy. Być jak Jezus - marzenie, życzenie, a może droga na Golgotę.
Stacja 7. + Pan Jezus upada po raz drugi. 
Któż z nas w dorosłym dojrzałym życiu nie upadał? A czy w upadłym Jezusie dostrzegasz Króla? Jeśli nie to podnieś się z błota grzechów chyba, że leżysz w nim krzyżem i błagasz Króla o zmiłowanie.   
Stacja 8. + Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty. Twardziel jesteś, facetowi nie przystoi łez ronić. Życia nie znasz, wiary ci brak jak się Jezusowi nie wypłakałeś w rękaw. 
Stacja 9. + Pan Jezus upada po raz trzeci.  
Królu, który jednym palcem trzymasz niebo i ziemię wyznaję, że to moje grzechy powaliły Cię po raz trzeci. Do trzech razy sztuka próbujesz żartować. Zobaczymy czy się podniesie? Jezu Błagam o miłosierdzie i przebaczenie, nie chcę żyć w przywiązaniu do żadnego grzechu  
Stacja 10. + Pan Jezus obnażony i żółcią napojony. 
Do tego doszło, by Cię mój Panie obnażono, wstyd mi za cały rodzaj ludzki, za grzech adamowy. Wtedy moi rodzice poczuli, że są nadzy i Ty tego samego uczucia doświadczyłeś jak moi bracia cię swoimi grzechami obnażają. A ja? Nie jestem dużo lepszy.  
Stacja 11. + Pan Jezus do Krzyża przybity. 
Położyli mnie na stole operacyjnym. Dałeś mi łaskę współcierpienia.  Dziękuję.    
Stacja 12. + Pan Jezus umiera na Krzyżu. 
Zanim umrzesz o Panie rzeknij tylko jedno słowo, a dusza moja będzie zbawiona. Dziś ze mną będziesz w rajuPrzebaczam wszystkim, którzy mnie skrzywdzili, nie poczytaj im Boże tego za grzech.  
Stacja 13. + Pan Jezus z Krzyża zdjęty.  
Na świetlistym Krzyżu Pojednań została tylko Twoja przewieszona przez ramiona  kapłańska stuła. I Maryja stojąca pod krzyżem na ręce której złożono Twoje martwe ludzkie ciało.
Stacja 14. + Pan Jezus w grobie złożony. 
Tak kończy się każde ludzkie życie i Twoje Jezu skończyło się w grobie. Dla Twojej bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.  
Zakończenie - zakończenie będzie na Placu Zmartwychwstania, gdzie w promieniach Bożego Miłosierdzia oddamy hołd Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu Królowi Polski
Amen!
  

Brak komentarzy: