środa, 17 lutego 2016

Apel o wyjaśnienie śmierci ks. Jerzego Popiełuszki


Na blogu http://blogpress.pl/node/22330
07 lutego br ukazał się wpis zatytułowany: "Wołamy o Prawdę! Debata - proces toruński wyreżyserowany spektakl o odbytym 2 lutego spotkaniu w domu pielgrzymkowym Amikus przy kościele Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu dotyczącym do dzisiaj nie wyjaśnionej sprawy zabójstwa mego imiennika Ks. Jerzego Popiełuszki. Relacja filmowa z całego spotkania to nieomal 2 godz. słuchania. Dla mnie był to niesamowity materiał zwłaszcza wystąpienia prokuratora Andrzeja Witkowskiego i o. Gabriela Bartoszewskiego kapucyna promotora sprawiedliwości w procesie kanonizacyjnym ks Jerzego "blokującego" do czasu kanonizacji sprawę wyjaśnienia tej zbrodni.
Pokłosiem wołania o prawdę jest Apel AKO zakończony  prośbą o podpisanie petycji.
 
Apel w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci bł. ks. Popiełuszki
Poznań, 7 października 2015
Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy!
W imieniu członków AKO Poznań oraz członków pozostałych Klubów AKO w Polsce,
zwracam się z gorącą prośbą i apelem do wszystkich Polaków, którym droga jest
pamięć o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, o wsparcie starań ludzi dobrej woli, którzy domagają się uczciwego wyjaśnienia wszystkich okoliczności męczeńskiej śmierci patrona Solidarności.
Odzyskaliśmy niepodległość także dzięki ofierze Księdza Jerzego. Dlatego mamy obowiązek stać po stronie prawdy i dążyć do jej całkowitego ujawnienia.
W sposób szczególny zwracam się do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana dr. Andrzeja Dudy, by autorytetem swojego urzędu poparł starania o realizację tego celu, dziś jeszcze możliwą.
Apeluję do wszystkich mediów – publicznych i prywatnych, tradycyjnych i elektronicznych o informowanie opinii publicznej o działaniach podejmowanych w tej sprawie.
Prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak
Przewodniczący AKO Poznań


Odpowiedzi było wiele. Oto jedna z nich:
PODZIĘKOWANIE
Wielce Szanowny Panie Profesorze Stanisławie !
Biada społeczeństwu, którego obywatele nie rządzą się męstwem!” – wołał ksiądz Jerzy w homilii wygłoszonej 8 października 1984 r. w kościele OO. Kapucynów w Bytomiu i cytując dalej słowa prymasa Wyszyńskiego, przestrzegał – „Przestają być wtedy obywatelami, stają się zwykłymi niewolnikami. Jeżeli obywatel rezygnuje z cnoty męstwa, staje się niewolnikiem i wyrządza największą krzywdę sobie, swej ludzkiej osobowości, rodzinie, grupie zawodowej, narodowi, państwu, Kościołowi; chociaż byłby łatwo pozyskany dla lęku i bojaźni, dla chleba i względów ubocznych…”.
Z wielką wdzięcznością przyjąłem Pański Apel w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci bł. ks. Popiełuszki, skierowany do Pana Prezydenta w imieniu społeczności AKO. Odczytuję go, jako dowód autentycznej czci dla świętego Jerzego oraz akt solidarności z ludźmi dobrej woli, którzy zaangażowali się w wyjaśnienie tej komunistycznej zbrodni.
Jest Pan człowiekiem wielkiego męstwa i mądrości, bo tych cech charakteru trzeba, by przełamać haniebną zmowę milczenia, jaka zapanowała nad apelem w sprawie przywrócenia śledztwa prokuratorowi Witkowskiemu. Pański głos – kandydata PiS do Senatu i człowieka nieposzlakowanej opinii, złożony w imieniu setek członków AKO, brzmi dziś bardzo donośnie. Serdecznie za to dziękuję i poczytuję sobie za zaszczyt, że mogłem zachęcać do powierzenia Panu godności senatora RP. Ta cnota męstwa, o którą wołał dla Polaków święty Jerzy, jest nam dziś szczególnie potrzebna, Proszę jej uczyć naszych Rodaków.
Pozdrawiam Pana serdecznie i życzę opieki i wsparcia księdza Jerzego.
To potężny patron prawych Polaków.
Aleksander Ścios

Omówienie na powyższym blogu zajmuje około 10 min.
Ks St. Małkowski: Modlitwa na zakończenie spotkania:
https://www.youtube.com/watch?v=fkLfMgY5ITk&feature=youtu.be    
      W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. 
      Amen! 
      Ojcze nasz ...
      Zdrowaś Mario ..
      Nawiąże do dzisiejszej Ewangelii mamy święto Matki Bożej Gromnicznej. Maryja spotyka się ze starcem Symeonem w świątyni jerozolimskiej i słyszy: twoją duszę, twoje serce przeniknie miecz boleści.
       I oto ten miecz boleści przebija serce Matki Najświętszej. W tym mieczu boleści również my mamy swój udział. I zapowiedź, która jest potrzebna: aby na jaw wyszły zamysły serc wielu. I zamysły dobre i zamysły złe. Żebyśmy umieli odróżnić jedne od drugich. Sprzeciwić się zamysłom złym, a wspierać zamysły dobre z pomocą Matki Najświętszej Bolesnej i Zwycięskiej Królowej nieba i ziemi, a zarazem Królowej Polskiej Korony. 
         Błogosławiony Księże Jerzy, módl się za nami. 
         Święty Stanisławie obrońco ładu moralnego w naszej Ojczyźnie, módl się za nami.
        Pamiętajmy że Biskup Stanisław rzucił ekskomunikę na króla Bolesława Śmiałego i król stracił władzę.
       Gdy procedowano ustawę o in vitro, za poprzedniej władzy Ks. Abp Henryk Hozer powiedział publicznie, że każdy polityk kto popiera ustawę o in vitro, procedurę ludobójczą, weterynaryjną jest w stanie ekskomuniki latae sententiae. Latae sententiae to znaczy, że ta ekskomunika obowiązuje ipso facto, choćby nie była ogłoszona przez kompetentne władze kościelne, przez biskupa. Reakcją ze strony ówczesnego prezydenta była ironia i szyderstwo: ekskomunika to jest jakieś średniowiecze, a gdyby ona była, to by to bardzo zaszkodziło relacjom między państwem a kościołem.   
       Przydało by się przypomnienie tych jasnych jednoznacznych kategorii podanych do świadomości wszystkich wiernych i świadomości naszego czcigodnego, kochanego, duchowieństwa. Pan Bóg by nam dopomógł. 
Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie, to nasze rycerskie i polskie hasło.
      W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. 
      Amen! 

W sobotę 20 lutego br.  zaproszony jest do Poznania Ksiądz Stanisław Małkowski - bliski przyjaciel św. pamięci  Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. 
O godz 11:30 odprawi Mszę Św. u oo.Karmelitów na wzgórzu Św. Wojciecha.

O godz 15:00 odbędzie się spotkanie z księdzem w księgarni Sursum Corda przy Rynku Łazarskim.
O godz 18:00 odprawi Mszę Św. w kościele Św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej


W niedzielę 21.lutego  będzie uczestniczył w Pokutnym Marszu Różańcowym.Początek godz. 12:30 Msza Św. jak zawsze w Kościele Bożego Ciała  przy ul. Krakowskiej.
 Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy znajdą czas i proszą o zapraszanie innych, do których   ta  wiadomość mogła nie dotrzeć.

Brak komentarzy: