sobota, 5 marca 2016

Intronizacja Króla w Polsce czy Króla Polski

Jak podał 25 lutego 2016 roku portal http://krolujnamchryste.pl/2016/02/25/krolowanie-jezusa-w-polsce-zaangazowanie-ruchow-intronizacyjnych-i-glos-magisterium-kosciola/
10 października 2015 na Jasnej Górze, odbyło się sympozjum   pod patronatem Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych Konferencji Episkopatu Polski. 
        Zauważmy, musiało upłynąć kolejne ponad 4 miesiące, by zdecydowano się opublikować dźwiękowe sprawozdanie z tego sympozjum. Ja, śledzący na bieżąco sprawy intronizacji mogę powiedzieć, że wygląda to tak jakby czekano z prezentacją materiałów aż ja 23 lutego 2016 roku dostanę odpowiedź z Sekretariatu Abpa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, a zarazem Przewodniczącego Episkopatu Polski na list którego do Jego Ekscelencji  nie wysłałem. Pisałem o tym 23 lutego 2016 we wpisie "Nie dla Króla Polski"  http://pojednanie2.blogspot.com/2016/02/nie-dla-krola-polski.html
        Tu pragnę nadmienić, że gdy w Poznaniu 6 czerwca 2015 roku odbywał się Międzynarodowy Kongres dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla, obrady kongresu transmitowane były na żywo, a filmy z obrad można było obejrzeć w internecie już po kilku dniach.  
        W czasie gdy suspendowany ks. dr Piotr Maria Natanek, każdego dnia na swojej ChristusVincit TV nadaje na żywo transmisję z 4 godzinnych Mszy św. połączonych z nabożeństwami i 1 godz. kazaniem, tak długa 4 miesięczna  blokada w przekazaniu narodowi przez Episkopat Polski tak istotnych treści, jaką jest intronizacja Jezusa Chrystusa w Polsce, a nie na Króla Polski, wydaje mi się nie tyle rozważna, co ze wszech miar szkodliwa.        


       Przejdę teraz do wypowiedzi sprawozdawców na sympozjim.
W części 1 sześciu świeckich prelegentów reprezentujących różne stowarzyszenia i ruchy intronizacyjne w 10 min. wystąpieniach miało okazję po raz pierwszy przedstawić Episkopatowi, to jest Zespołowi kierowanemu przez bp Czaję wieloletnie wysiłki i dokonania na drodze prowadzącej do uznania Jezusa Chrystusa Królem Polski (5 prelegentów), bądź uznania Królowania Jezusa Chrystusa w Polsce (1 z prelegentów).
        W podsumowaniu przedłożonych przez świeckich referatów Ks bp Czaja stwierdził: "To wszystko co słyszeliśmy tutaj od sprawozdawców dowodzi jak bardzo państwu zależy na dokonaniu tego dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa Króla w Polsce (nie Księże Biskupie, bądźmy ściśli, pięciu prelegentom na sześciu i ruchom które reprezentowali zależało i zależy na intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski, a nie na intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce), że nie poprzestawaliście przez minione lata państwo tylko na deklaracjach czy formułowaniu oczekiwań ale wiele, wiele za państwa działalnością, aktywnością  jest modlitwy i że wiele już bardzo konkretnych przedsiewzięć zostało już zrealizowanych, że wiele już po prostu zrobiono na rzecz dzieła intronizacji, a także uświadomienia jego ważności, doniosłości i potrzeby. I za to też w imieniu Konferencji Episkopatu Polski jako Przewodniczący Zespołu powołanego przez Konferencję państwu dziękuję.(oklaski).  Macie też państwo swoich przedstawicieli, jakie prowadzi Zespół ds Ruchów Intronizacyjnych. Do grona tych przedstawicieli należy też jako animatorka krajowa pani Ewa Nosiadek jako animatorka Ruchów Intronizacyjnych Króla królów i Pana panów. Jest więc siedem tych nurtów reprezentowanych. Jeśli są jeszcze jakieś nurty nie reprezentowane, a chcielibyście być reprezentowani, to proszę podejść do mnie, bo trzeba by pójść taką drogą, żeby się na piśmie zgłosić o możliwość uczestnictwa też w zespole. Ja wtedy też przedłożę i uzasadnić dlaczego, bo stanowicie odrębny nurt, inne macie widzenie. Ja przedstawię to na Zespole i Zespół to przedyskutuje, znaczy się przegłosuje, czy dokoptujemy do naszego grona kogoś czy nie. W innej formie to się odbyć nie może, ponieważ jest to taki zespół roboczy do konkretnych rozmów i dlatego nie mogę ja sobie pozwolić, że tak oto ktoś się pojawi i ja powiem to niech pan, pani przyjdzie. To musi zespół potem przyjąć.

Podaję skład zespołu:
Przewodniczący bp Andrzej Czaja
Członkowie:
abp Wacław Depo
abp Andrzej Dzięga
bp Piotr Greger
bp Jacek Jezierski
bp Wiesław Lechowicz
bp Damian Muskus OFM
bp Krzysztof Nitkiewicz
bp Roman Pindel
bp Wiesław Śmigiel
Świeccy członkowie:
Prof. dr hab. inż. Włodzimierz Bojarski – Środowiska inteligencji katolickiej
Prof. dr hab. inż. Andrzej Flaga – Ruch Obrony Rzeczypospolitej „Samorządna Polska”
Mgr inż. Henryk Glinkowski – Stowarzyszenie Ruch Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski
Mgr  inż. Adam Kędzierski – Rycerstwo Jezusa Chrystusa Króla
Dr Anna Krogulska – Wspólnoty i grupy intronizacyjne Polonii amerykańskiej, kanadyjskiej i australijskiej
Dr Marcin Majewski – Stowarzyszenie „Róża”
Ewa Nosiadek - Ruchy Intronizacyjne Najświętszego Serca Pana Jezusa.Brak komentarzy: