niedziela, 13 marca 2016

Nieświadomie możesz stać się narzędziem zła.

Nieświadomie możesz stać się narzędziem zła


Napisany dnia: 25.01.2012,
Pierścienie Atlantów, krzyże Nerona, wahadełka i karty Tarota – to dla niektórych osób nic nieznaczące przedmioty, inni pokładają w nich wiarę w cudowną moc, oddalając się od Pana Boga. Ściągają na siebie nieświadomie złe duchy stając się ich niewolnikami. O działaniu niebezpiecznych talizmanów oraz złego ducha opowiadał egzorcysta Jan Gierlak. Tajemna wiedza szatana
„Ciekawość to pierwszy stopień do piekła”. To powiedzenie ma się najlepiej do wróżbiarstwa, kiedy człowiek chce poznać przyszłość. Wtedy wkracza się w wiedzę tajemną. Wróżbici za pomocą kart Tarota odczytują informacje, które często okazują się być prawdziwe. - Pytanie skąd mają taką wiedzę? Karty są tylko językiem porozumiewania się z kimś, kto takie informacje przekazuje. To otwarcie na złe duchy - wyjaśnia ks. Jan Gierlak, egzorcysta z parafii Dębowiec. Podobne działa wahadełko.
 Jak podkreślił ks. Gierlak cały problem pojawia się w momencie, kiedy człowiek otwiera się na zło w sensie osobowym. Staje się nieufny wobec Boga, a szczęście i oparcie szuka w amuletach. Wtedy łamie pierwsze przykazanie Boże: Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną. - Człowiek gdyby wiedział, że wchodzi w kontakt z szatanem to by się bał i szybko chciał wycofać. Jednak wielu ludzi robi to nieświadomie. Później ponosi tego skutki. Kiedy używamy znaków, które są przeciwne Bogu, wtedy przywołuje się tego kogo oznaczają. Stąd dzisiaj jest duże niebezpieczeństwo, dlatego, że wiele ludzi nosi nieświadomie amulety takie jak pierścień Atlantów, czy krzyż Nerona – tłumaczy egzorcysta.
Ludzie wierzą w ich nadzwyczajną moc i ochronę człowieka od nieszczęścia. Ks. Jan Gierlak opowiadał o dziewczynie, która miała niskie poczucie wartości. Twierdziła, że dzięki tym amuletom uzyskała siłę. Była również agresywna i stawiała na swoim, a jednocześnie miała duże problemy duchowe. Kiedy oddała księdzu pierścień Atlantów i krzyż Nerona, niedługo potem wróciła, by to odzyskać, bo jak sama stwierdziła, straciła grunt pod nogami.
Dzwoneczki, które ludzie często zawieszają w swoich domach mogą przywoływać złe lub dobre duchy. Na nich są wypisane różne formuły magiczne. - Uważam, że powinniśmy posprzątać nasze domy z tego co nie jest chrześcijańskie. Sam słonik nic nie znaczy. Ale jak wierzy się, że musi być z podniesioną trąbą, to już jest coś nie tak. Człowiek nieświadomie może być narzędziem zła – ostrzega ks. Jan Gierlak.
Oddają swoje życie szatanowi
Niektórzy ludzie powierzają swoje życie szatanowi zawierając z nim pisemny pakt. Kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego co zrobił, chce się wycofać. - Taką umowę z szatanem można zerwać, aczkolwiek konsekwencje się tego ponosi. Jednym się wydaje, że jak wejdą w coś, to szybko się mogą z tego wycofać. Człowiek zawsze wychodzi z tego pokaleczony – mówi ks. Gierlak.
Trzy znaki opętania
Pierwszym z nich jest porozumiewanie się za pomocą języków obcych, którymi człowiek wcześniej nie umiał się komunikować. Osoba opętana posiada wiedzę na temat rzeczy zakrytych, np. potrafi powiedzieć, kto coś robił w życiu. I ostatni znak to nadzwyczajna siła fizyczna. - Dla mnie ważna jest opinia psychiatry, czy psychologa, bo trzeba rozróżnić chorobę psychiczną od zniewolenia. Często jest to pomieszane jedno z drugim – wyjaśnia ksiądz. - Osoba wierząca zaczyna mieć trudności z modlitwą, do sakramentów, ogarnia ją bezsens, źle się czuje w Kościele. To się pogłębia. Złemu duchowi chodzi o to, żeby go nie tyle skierować przeciwko Bogu, ale by został obok. Jeśli zacznie widzieć jakieś obrazy, słyszeć głosy czy doświadczać czyjejś obecności w pokoju i nie może spać, bo coś się przesuwa, taki człowiek psychicznie się załamie i będzie miał problem nie tylko na poziomie duchowym, ale i psychicznym. Przy takiej sytuacji samo leczenie przez psychiatrę nie przynosi skutku. Często jest potrzebna współpraca psychiatry i egzorcysty – dodaje.
 „Idę stąd do piekła, bo tam mi jest lepiej niż tutaj”
Zdarza się, że rodzina przyjeżdża z osobą, która nie chce wyjść z samochodu krzycząc i bluźniąc. Kiedy pojawia się ksiądz, chce się na niego rzucić. Takiego człowieka trzeba związać, gdyż przy tak potężnej sile fizycznej jaką posiada człowiek opętany, rytuał liturgiczny byłby niemożliwy. Są przypadki, kiedy modlitwa nie działa na złego ducha. Ksiądz Gierlak zaprzestał wtedy egzorcyzmów. Wziął do ręki Pismo Święte i powiedział: Teraz będziesz słuchał Słowa Bożego. - Od razu była reakcja. Słychać było wrzask i przekleństwa. Czytanie Słowa Bożego spowodowało to, że szatan powiedział: idę stąd do piekła, bo tam mi jest lepiej niż tutaj. W jednym momencie osoba ta stała się uśmiechnięta i pytała co się stało – opowiada ks. J. Gierlak.
Powodem nieszczęść ludzkich mogą być również rzucane klątwy, które jak potwierdził ksiądz Gierlak, rzeczywiście działają.
Ilona Czarnecka

za http://www.jaslo4u.pl/nieswiadomie-mozesz-stac-sie-narzedziem-zla-newsy-jaslo-12257

Niebezpieczne symbole
 
1. Amulety, talizmany. Są to drobne przedmioty z obszaru okultyzmu. Mają pochodzenie pogańskie, sekciarskie lub wywodzą się z obcych kultów. Według definicji słownikowych, amulety mają chronić przed niebezpieczeństwami, urokami, złymi duchami, chorobami. Talizman zawiera wyryty symbol lub wizerunek istoty uważanej za władającą innymi siłami, i rzekomo zdolną do ochrony właściciela lub zapewnienia mu szczęścia. Posiadanie lub noszenie przy sobie amuletów, talizmanów sprzeciwia się wierze i czci Boga zawartej w przykazaniu pierwszym - Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną. Na palcu lub na piersiach nosi się przedmioty intymnego związku -przymierza z Bogiem lub człowiekiem (pierścionek, obrączka, medalik). W przypadku noszenia, posiadania magicznych przedmiotów obdarza się zaufaniem tajemną duchową moc, która rzekomo ma przynieść ochronę, szczęście. W rzeczywistości jest inaczej. Osoba, która je nosi w jakimś zakresie otwiera złemu duchowi dostęp do siebie. Im większe jest przywiązanie do tych przedmiotów, i wiara w ich magiczne działanie, tym większego negatywnego wpływu duchowych sił można się spodziewać. Nabywanie ich u spirytystów, okultystów, szamanów, w sklepach ezoterycznych niesie dodatkowe duchowe niebezpieczeństwo (ze względu na zaklęcia, czary). 
       Praktyka duszpasterska (modlitwy wstawiennicze, egzorcyzmy) potwierdza, że osoby pokładające nadzieję w mocy amuletów, talizmanów po jakimś czasie mają nasilone problemy duchowe, psychiczne i częstsze życiowe niepowodzenia.
       Katolik nie powinien nosić magicznych gadżetów, trzymać w domu zabobonnych przedmiotów, rzeczy związanych z obcymi kultami (np. azjatyckimi, afrykańskimi), ponieważ stoi to w poważnej sprzeczności z wiarą w Boga w Trójcy Świętej. Katolik modli się do Boga o opiekę i potrzebne łaski w życiu. W wymiarze duchowym chroni nas łaska Boża, strzegą nas aniołowie, Matka Boża i Święci, ale trzeba się modlić. Poniżej zamieszczono niektóre magiczne przedmioty.
 
Pierścień atlantów. Wywodzi się ze starożytnej magii egipskiej. Zalecany przez magię jako przedmiot sprowadzający „dobre energie", by wpływać korzystnie na zdrowie i pomyślność. Moc znaku ma dawać nietykalność, silną ochronę przed agresją z zewnątrz, przed wypadkami, kradzieżami, urokami itd.  Osoba, która go nosi odwraca się od Boga i w poważny sposób naraża się na niszczące działanie złego ducha.
   
 
Pierścień z runami Wikingów (starożytne pismo skandynawskie). Jak piszą okultyści – zapewnia potężną ochronę przed wszelkim złem i nieszczęściem. Daje poczucie siły i mocy, by pokonać życiowe przeszkody. Łączy on rzekomo daną osobę z mocą energii ziemi. Różne pierścienie runiczne zawierają tajemne znaki odwołujące się do duchowych mocy.
  
Krzyż z kokardką (ankh). 'Klucz życia', atrybut bogów starożytnego Egiptu, klucz do boskiej wiedzy i przeznaczenia, nieśmiertelność. Niebo i Ziemia, połączenie przeciwieństw, kobieta i mężczyzna. Obecnie głównie symbol wolnego seksu i pogardy dla dziewictwa. Ezoterycy twierdzą, że jest on czymś więcej niż amulet, jest kształtem mocy. Widoczna na nim „Laska Ozyrysa” jest według nich „promiennikiem tajemniczej siły - zdolnej razić i niszczyć wroga, ale także promieniować boską energią neutralizująca zło płynące od wroga. 
Siły Yin – Yang. Według chińskiego taoizmu siły te wyszły z wiecznej Najwyższej Ostateczności. Z nich powstało pięć pierwiastków (ogień, woda, ziemia, metal i drewno), a z nich wszystkie inne byty. Jest to zupełnie inna niż biblijna koncepcja stworzenia. Duchowe siły (energie) yin i yang są rzekomo w ciągłym ruchu i wpływają na kosmos, przyrodę, każdego człowieka – jego los, zdrowie. Zaprzecza to prawdzie o Opatrzności Bożej. Koncepcja tych sił ma zastosowanie w jodze, sztukach walki, medycynie niekonwencjonalnej (akupunktura, akupresura), w tradycji ezoterycznej New Age, Feng shui. Katolik ma wierzyć w Boga, a nie w moc boskich energii yin –yang.

ImageImage

   Amulety w Feng-shui. Jest okultystyczną metodą aranżacji wnętrz wywodzącą się z taoizmu. Zakłada się tu, że odpowiednie usytuowanie sprzętów domowych umożliwia przepływ energii „chi”, co skutkuje lepszym samopoczuciem, a nawet sukcesem materialnym. W tym celu stosuje się magiczne symbole, figurki wschodnich bóstw, znaki chińskiego alfabetu, zwierciadła (ba-gua), kryształy, dzwonki rurkowe i inne. Według feng shui krzyż chrześcijański jest przedmiotem energetycznie szkodliwym.  
 
Krzyż celtycki. Wywodzi się z wierzeń pogańskich. Atrybut boga Odyna. Symbolizuje most do innego świata, wyższej energii i wiedzy.
 Image
Talizmany islamskie. Mają rzekomo chronić posiadacza przed złymi mocami, duchami, demonami, złorzeczeniom itp. Często zawierają werset z Koranu, co ma szczególnie chronić przed mocami nieczystymi i urokami.

        
Żuk- khepri. Symbol reinkarnacji w mistyce egipskiej. Kształt skarabeusza był w Egipcie nadawany bóstwom. Wierzono bowiem, iż żuk rozmnaża się sam z siebie; stąd jego boska moc stwórcza. Amulety żuka miały chronić przed złymi siłami, ale przede wszystkim pomagać w odrodzeniu się po śmierci do życia wiecznego - w taki sposób, jak skarabeusz odradza się sam z siebie. Skarabeusza odnaleźć można na okładkach wielu płyt rockowych, medalionach i tatuażach.
Młot Thora. Pochodzi z pogańskich wierzeń germańskich i skandynawskich, gdzie pojawia się Thor, bóg-grom. Młot służył Thorowi do rozbijania przeszkód i wszelkich barier stających na drodze do szczęścia. Amulet rzekomo pomaga w osiąganiu celów i sukcesów w handlu, chroni przed stratami i niepowodzeniami.
Czerwona nitka. Magiczna wiara w działanie czerwonej nitki bierze początek z kabały. Nosi się ją na ręce lub zakłada na jakieś przedmioty. Ma chronić przed złymi spojrzeniami, nieszczęściami.
      
Słoń z trąbą uniesioną do góry. Talizman pochodzenia azjatyckiego. Noszony przy sobie ma przynosić szczęście i dobrobyt.


Drzewko szczęścia. Według okultystów, talizman ten daje ochronę, radość, szczęście. Dodatkowo naturalne kamyczki umieszczone na gałązkach wzmacniają moc drzewka. Spotykane jest także jako wisiorek, kolczyki.

Inne talizmany, amulety. Zawierają zazwyczaj grafiki związane z pogaństwem, napisy odwołujące się do duchowych mocy.

2. Symbole demoniczne. Niektóre symbole mają wyraźnie demoniczny charakter. Noszenie takich symboli i utożsamianie się z „ideami” satanistycznymi, bunt wobec Boga, negowanie moralności chrześcijańskiej jest szczególnie groźne. Osoby takie bardziej otwierają swoje wnętrze na niszczące działanie złych duchów, gdyż bezpośrednio się do nich odnoszą. Głównymi objawami duchowego zniewolenia jest awersja do sfery sakralnej (modlitwa, nabożeństwa, miejsca kultu Bożego).

 
Pentagram. Z dwoma wierzchołkami ku górze uważany jest za symbol szatana, ze względu na podobieństwo do głowy kozła. Jest jednym z najczęściej używanych symboli przez satanistów. Pentagram z jednym wierzchołkiem ku górze jest stosowany w magii ochronnej.
Symbole Bestii, czyli szatana. Sataniści zaczerpnęli liczbę 666 z Apokalipsy. Często bywa ona kodowana, np. w formie FFF (F - szósta litera alfabetu). Symbol ten występuje także w postaci trzech połączonych okręgów. Symbole te występują w wielu grach komputerowych, filmach i książkach, na okładkach płyt.
Odwrócony krzyż. Wyśmiewa i odrzuca krzyż Chrystusa Jedynego Zbawiciela Człowieka. Ten emblemat noszony jest przez satanistów. Można go zobaczyć na szyjach niektórych muzyków grup rockowych oraz na okładkach płyt muzyki heavy metal.
Krzyż Nerona. Krzyż złamany, pacyfka. Okultystyczny symbol propagowany jako emblemat ruchów pacyfistycznych, anarchistycznych. Złamane w dół ramiona krzyża oznaczają upadek chrześcijaństwa. Dla satanistów to motyw sprofanowanego krzyża.
Symbol błyskawicy. Ma swoje korzenie w mistycyzmie Wschodu. Prawdopodobnie oznaczał on siłę i moc. Z czasem przyjęty został przez niektórych okultystów oraz grupy skinheads. W Piśmie św. błyskawica oznaczała szatana (Łk 10,18). Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Symbol ten oznacza "niszczyciela" i przedstawia moc szatana. Używane było również przez nazistowskie oddziały śmierci (SS) oraz przez niektóre zespoły rockowe (KISS, AC/DC).
UDJAT. Święte oko Horusa (boga nieba w mitologii egipskiej). Przypomina, że bogowie stale widzą ludzi i są zawsze i wszędzie obecni. Noszony przez ludzi jako amulet ochronny ma chronić przed nienawistnym i zazdrosnym spojrzeniem bogów i ludzi. Symbol odnoszony jest też do Lucyfera – króla  piekła. Oko jest na wpół zamknięte i oznacza, że choć może ci się wydawać, że diabeł cię nie obserwuje, on to jednak czyni. Poniżej oka jest łza, bo szatan płacze nad tymi, którzy są poza jego wpływami.
Rogata dłoń. Znak rozpoznawczy wyznawców satanizmu, okultystów. Używany jest również przez osoby chodzące na koncerty heavy metalowe, jako element określający ich przynależność do przesłania negatywizmu zawartemu w tej muzyce. Istotny jest fakt, iż używają oni zasadniczo lewej dłoni (lewa strona w symbolice biblijnej jest naznaczona negatywnie). Znak ten jest zamieszczony na okładce biblii szatana.

 

Brak komentarzy: