piątek, 20 maja 2016

Królowa idzie do Sejmu - przed startem

  Od momentu wejścia na taras widokowy przy Placu Zamkowym do rozpoczęcia manifestacji wiary "Królowa idzie do Sejmu" miałem 4. minuty czasu, by zrobić kilka zdjęć. 
Godz. 11:56 Rycerze Chrystusa Króla zgromadzeni wokół Kolumny Zygmunta z cokołu której przemawia Ks. Piotr Maria Natanek.

Wklejam je wszystkie z komentarzami kolorem brązowym porozdzielane tekstem CV autora, pisanym kolorem czarnym a zaczerpniętym z rozdawanej pod Kolumną Zygmunta broszurki Ks. Piotra Marii Natanka przeznaczonej dla uczestników procesji.  
Wśród Rycerzy obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, Królowej Polski czeka na procesyjne wniesienie go do Sejmu RP. 


       Sam autor stojąc na cokole Kolumny Króla Zygmunta III Wazy rozpoczynając swoje wystąpienie przedstawił się zebranym na Placu Zamkowym zarówno Rycerzom Chrystusa Króla, towarzyszącym im sympatykom oraz gościom, a także przypadkowym przechodniom i całej Warszawie.  
Widok na Manifestację wiary, Rycerzy Chrystusa Króla zgromadzonych pod Kolumną Zygmunta na 4 min. przed rozpoczęciem procesji.

Ks. dr hab. Piotr Maria Natanek ur. w 1960 r. w Makowie Podhalańskim. Pochodzi z miejscowości Grzechynia k. Makowa Podhalańskiego. 
Za biało czerwonym transparentem ustawiają się w dwóch rzędach kobiety niosące relikwie świętych zgromadzone w Pustelni Niepokalanów. 
Wyświęcony w 1985 r. Od 1986 r. związany z PAT w Krakowie. Ukończył wydział teologiczny i historyczny na tej uczelni. Doktoryzował się w 1995 r. Habilitował w 2004 r. 
Na czele procesji krzyż, za nim transparent: "Królowa idzie do Sejmu, flaga z godłem i obraz Chrystusa Króla.

Obecnie były adiunkt na Wydziale Historii Kościoła Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, dyscyplinarnie zwolniony pod zarzutem niestawienia się do pracy. 
Za obrazem Chrystusa Króla niesione będą obrazy świętych polskich i białe sztandary dywizji rycerskich. 

Autor ponad 20 książek i albumów oraz 100 artykułów.
      W pracy duszpasterskiej znany z prowadzenia od 1988 r. własnego ośrodka rekolekcyjnego Pustelnia Niepokalanów dla młodzieży w Grzechyni k. Makowa Podhalańskiego

Z konieczności od roku 2010 pustelnia ta przybrała charakter agroturystyczny. Tutaj w ciągu 25 lat swego kapłaństwa spędził na rekolekcjach z młodzieżą prawie 6 lat. 
Godz. 11:57 wiatr rozwiał czerwone płaszcze Rycerzy Chrystusa Króla. 

Mieszkając przez 22 lata przy parafii św. Antoniego w Bronowicach Małych w Krakowie, prowadził 8 grup parafialnych przez siebie założonych. W wolnych chwilach w latach swego kapłaństwa wygłosił ponad 200 rekolekcji i misji parafialnych. Urzędowo wyłączony z tej posługi z początkiem 2010 r. Gorący orędownik Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla zarówno w Polsce, jak i w Izraelu oraz we wszystkich krajach na świecie. Sekretarz procesu Rozalii Celakównej na szczeblu diecezjalnym
 
Zgromadzeni pod Kolumną Zygmunta na 1 minutę przed rozpoczęciem marszu. Na cokole pomnika w czarnej sutannie przemawia Ks. Piotr Maria Natanek.
Twórca telewizji internetowej  Christusvincit-tv (www. christusvincit-tv.pl, w miesiącach od II do XI ponad 400 tys. wejść) oraz strony internetowej (www.regnumchristi.com.pl, w ciągu 2 lat ponad 600 tys odwiedzin). Na stronach internetowych i gazet przebój ostatnich miesięcy. Organizator słynnych i głośnych akcji Bruksela (13 V 2009 pod kryptonimem Nowa flaga Unii Europejskiej), Grunwald (15 VII 2010 pod kryptonimem Narodowa Intronizacja Owiec) i Medugorje (28 VIII - 4 IX 2010, pod kryptonimem Pozyskajmy Włochów) oraz cyklu ewangelizacyjnego Odbijamy Europę (2011 - 2015 - 20 akcji).

Fragment początkowej części procesji na 1 minutę przed oficjalnym rozpoczęciem pierwszego marszu z Królową do Sejmu.

       Wydawca kilkunastotomowej serii Orędzia na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły. Obecnie prowadzi na Pustelni spotkania rolnicze. Od lipca 2011 r. wypakowany z Kościoła. Od stycznia 2012 r. zaradowany. Od grudnia 2012 r. rozpoczęła się droga pojednania. Ostatni kontakt 27 XII 2014 r. Od września 2015 próba usunięcia z kapłaństwa. Styczeń 2016 r. cień nadziei. Kolejne 4 miesiące milczenia.
 Widok nieomal na całe zgromadzenie na 1 min przed oficjalnym rozpoczęciem marszu.

     Na przestrzeni lat urzędowego odosobnienia (2010 - 2015) w jego dorobku wydawniczym znalazło się 81 tytułów książkowych i 129 tytułów płyt DVD z kazaniami. 

Brak komentarzy: