piątek, 6 maja 2016

Tak dla życia Matki część 6

Ledwo skończyłem pisać dzisiejszy wcześniejszy wpis zakończony końcowymi słowami Jego Ekscelencji Ks Abp. Stanisława Gądeckiego, jakie wygłosił do narodu 3 maja ze szczytu Jasnogórskiego

"Droga do powrotu jest tylko jedna; powrót do chrześcijaństwa, powrót do świata ewangelijnych wartości. Otóż pełnej prawdy o człowieku nie ma poza Kościołem. Jedynym ośrodkiem, wokół którego może odrodzić się organizm duchowy Europy, jest prawda katolicka, czyli powszechna, czyli powrót do życia według Ewangelii."

a już w internecie pojawiła się konkretna, jasna odpowiedź Katolickiego Kapłana, ks. Jacka Bałemby SDB  w tej materii, jak to w praktyce zrealizować:Jedziemy do Nieba po torach bezpiecznychEt dabit vobis Dominus panem angustiae et aquam afflictionis, sed non amplius avolabit a te doctor tuus; et erunt oculi tui videntes praeceptorem tuum, et aures tuae audient verbum post tergum monentis: Haec via, ambulate in ea, si declinaveritis ad dexteram vel ad sinistram.
„Choćby ci dał Pan chleb ucisku i wodę utrapienia, twój Nauczyciel już nie odstąpi, ale oczy twoje patrzeć będą na twego Mistrza. Twoje uszy usłyszą słowa rozlegające się za tobą: «To jest droga, idźcie nią!», gdybyś zboczył na prawo lub na lewo” (Iz 30, 20-21).

Powtórzmy: Czas pokaże czy rację mieli kulturalni apologeci szerzycieli doktryny rozchwianej. Czas pokaże czy służyli prawdzie.
Wielu jeszcze zupełnie nie wie o co chodzi. Tym bardziej trzeba nalegać na realizację postulatów bazowych: dopuścić prawdę do głosu i czynić użytek z rozumu – według zamysłu Bożego.
„Sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się, książka nie przewidziała”. Ta wypowiedź wybitnego teologa uświadamia grozę sytuacji, w jakiej dzisiaj znalazł się Kościół i katolicy – nominalni i de facto.
Oczywiście, są książki i książki. Jest książka Józefa Mackiewicza Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy. Bardzo komuś wpływowemu zależało na niewydaniu tej książki. Ale nie o książkach dzisiaj.
W czasach apostazji – aby nie tracić czasu na kwestie różne a niekonieczne, a przede wszystkim, by zbawić swoją duszę i do zbawienia dopomóc innym – dwa elementy są po prostu niezbędne:

1. Wierność odwiecznej doktrynie Kościoła (Biblioteka ’58→).
2. Wierność Mszy Świętej→ w tradycyjnym rycie rzymskim.

Pojedziemy tak do Nieba po dwóch torach nieuszkodzonych.
Droga bezpieczna. Droga wolna!
I nikt nie będzie mógł powiedzieć, że nie było tych, którzy wskazywali drogę w czasach apostazji powszechnej.
– – – treści katolickie: sacerdoshyacinthus.com verbumcatholicum.com twitter.com/SacHyacinthus
https://gloria.tv/media/89yf9ZkJEdb 
 Ref: Zmartwychwstał Chrystus Król, zakrólował nasz Bóg,
Śmiercią zwyciężył śmierć, życie nam dał na wieki.

1. Zmartwychwstał Chrystus Król, cieszcie się ludy,
życie przemogło śmierć, drzewo otchłanie,
Kyrie eleison

2. Staje się kamień ów wrogom wzgardzony,
wielką nasz Jezus Bóg świata zagadką,
Kyrie eleison

3. Czemuż narody wrą, niech błąd upadnie,
wielką nasz Jezus Bóg świata zagadką,
Kyrie eleison

4. Ty co posilasz nas własnym swym Ciałem,
co swej purpurą Krwi wargi czerwienisz,
Kyrie eleison

5. Paschy wieczystej nam udziel o Chryste,
co swej purpurą Krwi wargi czerwienisz,
Kyrie eleison

Amen

Brak komentarzy: