piątek, 13 maja 2016

Z Maryją do Katedry z Królową do Sejmu.


Ostatni reportaż zdjęciowy z obchodów 1050 lecia Chrztu Polski zakończyłem na zdjęciach z procesji Maryjnej jaka przeszła ulicami Starego Miasta. Jak okiem sięgnąć tylko dwie flagi unijne z wieńcem z gwiazd dwunastu na jednym z balkonów witają Matkę Boską Częstochowską zdążającą do Katedry Poznańskiej.

Na czele procesji, daleko z przodu przed krzyżem, dwa warczące i pewnością groźne czworonogi policyjne dziarsko kroczą w kierunku mostu na rzece Warcie. Na narożnikowym domu pojawiły się dwie flago papieska i narodowa. 

A czemu nie "na gorąco" nie  idziemy z Królową do Sejmu ulicami Warszawy, spytacie
A bo do Katedry Maryja była przez ludzi zaproszona, a do Sejmu jako Królowa nie została wpuszczona. Dwór nie wyszedł by Ją powitać. 
A "Pojednanie"
Na udział "Pojednania" w procesji do Katedry ostatecznie przyzwolono, nawet bić mu dla chwały Maryi i Jezusa pozwolono


Z "Pojednaniem" do obecnego Sejmu droga jeszcze daleka, przejechało 300 km do Warszawy, ale na ostatnie 3 km nie było zgody od Szefa. Nie czytając "Pojednania" bał się prowokacji z mojej strony.  
Bo to wiecie, rozumiecie, dzwony biją nie tylko na chwałę i uwielbienie Zmartwychwstałego, Eucharystycznego Jezusa Chrystusa Króla Polski i Jego Matki  Maryi Królowej Polski ale i na trwogę też mogą podnieść swój głos.   

    No bo jak tu się nie trwożyć, nie bić na trwogę, widząc ten entuzjazm wiwatujących jak w niedzielę palmową tłumów poznaniaków, z których tylko 10% poznańskich parafii wystawiło swoje Maryjne sztandary.

"Panie Tyś Królem naszej Ojczyzny i każdego z nas" głosi napis pod obrazem  Chrystusa Króla niesiony przez rycerzy Chrystusa Króla. Po drugiej stronie jest obraz Maryi Królowej Polski

Ludzie biję na trwogę, w imię Boga i Bogarodzicy zawróćcie z tej drogi cudzołóstwa, aborcji, lekceważenia Boga którą idziecie. Zawrócie, tak jak ten tłum sióstr, księży i świeckich, (poza  kilkoma wyjątkowymi osobami widocznymi na zdjęciu) i padnijcie przed Królem i Jego Matką na kolana.

Tak trzeba się odwrócić do tyłu, wrócić do korzeni, do korzeni swoich katolickich rodzin sprzed 50, 100 a, bo za kilka lat wasze dzieci będą was traktowały jak spopielony popiół z pieców kremacyjnych.
patrz film: Czeski pogrzeb czarno na białym z TV 24

A jednak nie zawrócili, nie poszli wczoraj z Królową do Sejmu, nie poszli nawet zobaczyć jak inni idą z Maryją do Sejmu. Nie było kamer TV a i mojego reportażu nie wiele osób obejrzy.

Przyjrzyjmy się twarzom tych sióstr, przyszły te, którym nie ciężko było wziąć udział w długiej procesji Maryjnej. Te starsze wezmą, jak tylko siły pozwolą udział w dzisiejszej procesji fatimskiej wokół kościołów.

A to młodzi seminarzyści któregoś z być może poznańskich zakonów. Nie dużo ich, może z dziesiątka, na tle narożnikowego domu Alumni, zakonnicy i misjonarze - niewielu może raptem z dwudziestu.
Teksty poniżej pisane na niebiesko; autorstwo Adama Człowieka z książki "Anioł Stróż Polski Orędzia dla Polski i Polaków 2009-2014. 

" Polsko! Nie samym tylko mieczem, lecz słowem Bożej łaski   widnieją nad tobą Polsko promienne nadzieją blaski , Z twojego rodu wyjdzie namaszczony i zawiesi na Boskim Obliczu złociste korony."

A tu młodzież z flagami ŚDM. Jeśli tych młodych ludzi będzie tylu ,ilu pofatygowało się ich przyjść na procesję Maryjną ( z flagami i w tłumie), to ŚDM będą jednym wielkim niewypałem. 

Mała kilku osobowa grupka bamberek w swoich barwnych strojach.
"Polsko! Twój czas nadejdzie, jeśli pozostaniesz wierna Krzyżowi i Ewangelii. Duch twój będzie pocieszony, ocalony i wywyższony, jeśli swe skrzydła złożysz w cieniu Boga!"
 
I spora grupa Księży Biskupów członków Konferencji Episkopatu Polski. 
"Polsko! Ty dasz światu nowego ustroju spełnienia, W Imię Chrystusa Króla  prawa dopełnienia. Odejdzie z Europy prawdziwe pogaństwo, boś ty wybrana na świata kapłaństwo.

Ku zdumieniu wszystkich świata  narodów uczonych Z Ciebie Polsko wyjdzie nadzieja dla ludów udręczonych. Przejdziesz w krzyżu drogę odrodzenia Silna, błogosławionym krzyżem ramienia."

No i jedno ze zdjęć na którym znalazł się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej niesiony procesyjnie do Poznańskiej Katedry. Na pierwszym planie Abp Andrzej Dzięga, który dał imprimatur dla Orędzi dla Polski i Polaków "Anioł Stróż Polski" Adama Człowieka

A to JE Ks. Arcybiskup Metropolita Poznański  Stanisław Gądecki Przewodniczący Episkopatu Polski prowadzący procesję Maryjną do Katedry.Tuż za prowadzącym procesję podążała orkiestra Wojsk Lotniczych
Dalej szli wierni. "Polsko! Narodzie od wieków  przez Boga wybrany, w płaszcz Maryi Królowej Hetmanki odziany. Trwaj w Majestacie chwały Boga Tronie, a ujrzysz pośród siebie Króla królów w złocistej koronie."

Brak komentarzy: