wtorek, 21 czerwca 2016

Korona i Przyjaciele cz.3

Tak się złożyło, że w  trzeciej części cyklu "Korona i Przyjaciele" miał przemówić prof Stanisław Mikołajczak. 
I przemówił w TVP info w dniu wczorajszym, to jest 20 czerwca 2016 roku.  

I bardzo dobrze, że dane Mu było wreszcie, po czterech latach istnienia SKOPW w Poznaniu przemówić, a przemówił jako powtórnie przed tygodniem wybrany Przewodniczący Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu po 4 latach jego istnienia w  programie na żywo, transmitowanym na całą Polskę między godziną 17:40 a 17:59. 

Jak wiadomo nieobecni nie mają głosu. Posłuchajmy zatem obecnych: http://www.tvp.info/25581423/20062016-1740

Słuchając programu w TVP Info, nadanego 17 dni po dniu, w którym odbyło się uroczyste poświęcenie figury Serca Jezusowego z koroną leżącą u stóp Chrystusa proszę zwrócić uwagę co prof. Stanisław Mikołajczak powiedział wczoraj między godziną 17:53 a 17:55 a więc w tych samych dwóch minutach, kiedy 17 dni wcześniej przemawiał przez dwie minuty pod figurą Serca Jezusowego tuż przed aktem poświęcenia figury przez Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego. 
 


     Dlaczego zwracam na to uwagę
    Bo Bóg daje ludziom pewne znaki. Nie każdy je odczytuje, nie każdy chce je odczytywać, a tym bardziej kojarzyć i interpretować.
Ja powiem tak:  3 X 17.

Godzina 17, 17 dni po poświęceniu i 17 dzień to data zgonu mojej żony, a jednocześnie przyjaciółki Pana Profesora i ta korona ... 
krótkie: "zrób koronę" ...     

Pomnik stanie, a stanie w miejscu gdzie stał przed wojną, i będzie to Pomnik Chrystusa Króla. Ta korona to jest wielkie novum, ale pamiętajcie, ta Korona nie jest dla Niego, ta korona jest dla nas, abyśmy moi drodzy znaleźli ocalenie w Jego miłosiernych ramionach. I tu jest klucz intronizacji.
A dalej? Dalej był początkowy fragment pierwszego kazania Ks. Piotra Marii Natanka z soboty 18. czerwca spisany z nagrania, który  doskonale korespondował z całością, a który bezpowrotnie przepadł w internecie, podobnie jak to zdjęcie obok, które dopiero na końcu wpisu udało się umieścić. Albo ja nie umiem się posługiwać internetem albo komuś na tym bardzo zależało.
 

Brak komentarzy: