wtorek, 14 czerwca 2016

Uchwała


Projekt uchwały:
 
1. Na głowę figury Serca Jezusowego na okres do czasu przeniesienia Jej do Pomnika Wdzięczności zwanego Pomnikiem Serca Jezusowego należy nałożyć koronę.  
2. Bezzwłoczne wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącemu Stowarzyszenia. 
 


Uzasadnienie: 


       Poświęcona w dniu 3 czerwca przez Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego figura Serca Jezusowego, a składowana na terenie parafii Serca Jezusowego i Św. Floriana w Poznaniu, jako materiał budowlany winna być otoczona najwyższą królewską czcią. Chodzi o to, by każdy z nas tu obecnych uznał osobiście Chrystusa za swojego Króla i nic poza tym. 

       Nie mówię Króla Polski.  Do spraw intronizacyjnych powołany jest przez Episkopat Polski specjalny zespół i niech On się tą sprawą zajmuje.    
        Nam, każdemu z nas indywidualnie, winno zależeć, aby w sercu przed Bogiem, a publicznie przed Władzami Miasta i środowiskiem Gazety Wyborczej wyznać tu dzisiaj, na tej sali głosując za wnioskiem, że Jezus Chrystus jest naszym Królem

       A potraktowany w swej figurze Serca Jezusowego jako materiał budowlany na czas odbudowy Pomnika Wdzięczności zwanego Pomnikiem Serca Jezusowego, jest traktowany na dzień dzisiejszy przez Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika z najwyższą czcią godną Króla. 

      Mało tego, mając Króla w sercu, a po wykonaniu tej uchwały, królewską koronę na głowie stojącej obok cokołu figury, my, Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu, gotowi jesteśmy w myśl dzisiejszej Ewangelii o miłości nieprzyjaciół (Mt 5, 43-48) z pełną wiarą i miłością zwrócić się do Władz Miasta o wydanie stałej zgody na lokalizację i ustawienie w miejscu obecnego cokołu stałego pomnika - figury Ukoronowanego Zmartwychwstałego Eucharystycznego Jezusa Chrystusa w obecnej figurze Serca Jezusowego.


Apel 

      Załatwmy dzisiaj, tu na tej sali, to czego nie da się załatwić na sali sejmowej. Wyciągnijmy pierwsi rękę do POJEDNANIA w narodzie, a stanie się ono możliwe, jak każdy z nas uzna, że Zmartwychwstały, Eucharystyczny, Jezus Chrystus jest jego osobistym Królem, a więc pozwólmy póki co Przewodniczącemu prof. Stanisławowi Mikołajczakowi założyć, a nie przyspawać figurze koronę.  
Resztę zostawmy Panu Bogu.
Amen.

Jakość tego zdjęcia z rannej  Mszy Świętej, oraz burza z piorunami i obfitym deszczem uniemożliwiającym mi dotarcie do 2. kościoła są dla mnie dowodem jak bardzo szatanowi zależy, aby nie doszło do ukoronowania figury Serca Jezusowego. Kolor brązowy dopisane o 9:48. 
Ks. Jacek Bałemba SDB podsumował wczoraj moją wczorajszą rozmowę z prof. Stanisławem Mikołajczakiem taki słowami: Piorytet absolutny skierowanymi nie tylko do nas obojga:

Quid enim prodest hómini, si mundum universum lucretur,
ánimae vero suae detrimentum patiatur?
„Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?” (Mt 16, 26).
Wszystkie nasze błyszczące inicjatywy i przedsięwzięcia całego naszego życia poniosłyby fiasko, jeżeli poszlibyśmy do piekła. Trzeba czuwać. Absolutny priorytet troski o duszę. Ściślej: o zbawienie duszy.
– – –
treści katolickie:
sacerdoshyacinthus.com
verbumcatholicum.com
twitter.com/SacHyacinthus
Słowa ks. Jacka Bałemby przeczytane i dopisane dzisiaj  o 14:38. 

1 komentarz:

Jerzy pisze...

Wróciłem z rannej Mszy Świętej, na której w powyższej sprawie wraz z wodą dolaną do wina złożyłem kapłanowi sprawującemu Ofiarę by ten, jako Ukrzyżowany Jezus Chrystus zaniósł ją Bogu Ojcu w Duchu Świętym w darze.
Niezależnie o to samo tj o uznanie przez głosujących nad projektem tej ustawy, że Jezus Chrystus jest ich prawdziwym Królem prosiłem dwóch kapłanów, przed odprawieniem przez Nich ofiary Mszy Świętej, oraz mego przyjaciela.
Głosowanie będzie dzisiaj wieczorem, proszę o wsparcie modlitewne.