wtorek, 30 sierpnia 2016

Krzesiny - ostatnie pół godziny

Ostatnie pół godziny przed rozpoczęciem Polowej Mszy Świętej jaka odbyła się w sobotni ranek 27.08.2016 roku na lotnisku w Krzesinach w hangarze nr 1 upłynął zebranym i przychodzącym Mszę Św. na ... 

Tu tak naprawdę nie wiem co napisać. Najogólniej powiem  wszystko zależało od tego w którym miejscu w tym ogromnym hangarze dla którego dwa samoloty F-16 stanowiły tło do mającej się odbyć liturgii dana osoba się znajdowała.
 
Pełen skład Reprezentacyjnej Orkiestry Sił Powietrznych w Poznaniu pod dyrekcją kapelmistrza mjr Pawła Joksa swoimi utworami starał się wprowadzić klimat spokoju i zadumy. 

Przed ołtarzem dostrzegłem Panią Ewę Błasik, wdowę po Generale Andrzeju Błasiku, pana posła  PIS z Poznania Tadeusza Dziubę i Wojewodę Wielkopolskiego pana Zbigniewa Hoffmanna, oraz trzech oficerów. 


Do kilkunastu pocztów sztandarowych rozmaitych jednostek lotniczych oraz pocztów organizacji i stowarzyszeń lotniczych,  stojących po prawej stronie ołtarza, naprzeciwko orkiestry jako ostatni dołączył poczet Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego Koło Powiatowe w Kościanie. W tym czasie stopniowo wypełniały się miejsca przed ołtarzem w środkowej części hangaru.Goście nadchodzili od strony wieży lotniczej. Niektórzy nieśli wiązanki kwiatów przystrojone biało czerwonymi szarfami przeznaczone do złożenia czy to pod Tablicą upamiętniającą Parę Prezydencką czy  pod Pomnikiem gen. pil. Andrzeja Błasika.
 
W wejściu do hangaru stał ostatni posterunek Żandarmerii Wojskowej w zielonych powiedziałbym niechlujnie założonych mundurach roboczych, który sprawdzał zaproszenia wchodzących gości.

Tu też kręciło się kilku oficerów lotnictwa, którzy witali wchodzących gości i sadzali na krzesłach  bezpośrednio przed ołtarzem.

Tak było do momentu aż nieomal wszystkie miejsca siedzące z wyjątkiem tych dla Pana Prezydenta  zostały zajęte. O 9:00 miała się rozpocząć Msza Św. 
Obok widok z godz. 9:04. 

Spóźnialskim niestety przyszło stanąć pod ścianą bezpośrednio przed dzwonem "Pojednanie". Czekając na Zwierzchnika Sił Zbrojnych  Pana Prezydenta Andrzeja Dudę pomódlmy się
wraz z garstką ludzi stojących bez zaproszeń do strefy VIP-ów naprzeciwko hangaru przy północnej krawędzi płyty przedhangarowej. 

Ojcze, składamy Ci tę Ofiarę, poprzez którą pojednałeś świat ze Sobą i wprowadziłeś pokój pomiędzy Niebem i Ziemią, a w której złożyłeś swoje najświętsze Bóstwo 

ukryte w naszym człowieczeństwie, poprzez nieskończoną i doskonałą Ofiarę Twego Syna, Jezusa Chrystusa i poprzez ręce Twojego wybranego syna, którego uczyniłeś kapłanem i biskupem Wojska Polskiego. 

Przepraszamy Cię za grzech niedowiarstwa i pychy jakim kalana jest Twoja Ofiara. Niech Przenajświętsza Krew Jezusa przesłoni Ci niewdzięczność ludzkich serc, a Jego niewinne Ciało będzie zapłatą za nasze grzechy. 
      Przyjmij, Ojcze, i nasze ofiary, które łączymy z Jedyną miłą Ci Ofiarą, na zadośćuczynienie za odrzucenie Twojej najświętszej Ofiary, składanej na tym polowym ołtarzu 

i na wszystkich ołtarzach świata przez wszystkie czasy,  od chwili kiedy została złożona przez Twojego Syna, po wszystkie czasy , kiedy będzie sprawowana na ziemi.

Niech nasze serca będą hojne, aby wytrysnęły ofiarną miłością , która wynagrodzi Ci tę zniewagę i ukoi Twój sprawiedliwy gniew. Amen.

I tak to, z modlitwą w sercu uwieczniłem i wprowadziłem na ostatnich trzech zdjęciach Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę na pierwsze miejsce od strony ganku w pierwszym rzędzie krzeseł po prawej stronie na dwie minuty przed rozpoczęciem Mszy Świętej inaugurującej Święto Lotnictwa 2016 roku na lotnisku w Krzesinach.
cd nastąpi

Brak komentarzy: