środa, 7 września 2016

Boska prawica i ludzka prawa ręka

Wczorajszy wpis "Uschła prawica" zamiast relacji z Kręgu Biblijnego sprowadził się do rozważań o tajemnicy Mszy Świętej, bo cóż może być ważniejszego ponad Mszę Świętą. Dzisiaj zamierzałem powrócić na lotnisko do Krzesin, do odsłonięcia i poświęcenia pomnika gen. pil. Andrzeja Błasika. To ważna, po ludzku bardzo ważna sprawa. To pierwszy w Polsce pomnik ku czci tego zacnego człowieka. Zginął z innymi w katastrofie w Smoleńsku, ale po śmierci powiesili go jak ... 


Suchej nitki nie zostawili na czci i honorze polskiego oficera. Wdeptano go w błoto. Tak jak powiedziała z wielkim bólem wdowa po generale pani Ewa Błasik: 

 "Mój mąż poświęcił swoje życie ojczyźnie i zginął jej wierny. Zginął na służbie Rzeczypospolitej. Gdy żył, bronił naszego bezpieczeństwa, ale po śmierci - gdy sam stał się bezbronny - został zaatakowany przez złych ludzi. Wobec oszczerczych słów i działań, w obliczu bezpardonowych ataków na nieżyjącego generała, żaden z jego zwierzchników (...) nie stanął w jego obronie". 

Chrystusa też powiesili na krzyżu źli ludzie. Do końca świata każdy kapłan sprawując ofiarę Mszy świętej głosić będzie mękę i śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa.   

Świadomy katolik idzie na Mszę Świętą, aby dać się ukrzyżować razem z Panem Jezusem, ewentualnie wyprosić łaskę współcierpienia z Jezusem lub współczucia Jezusowi w Jego męce. 

Świadomy katolik wie, że Msza Święta jest Ofiarą składaną przez Kapłana wyłącznie Bogu. Człowiek na Mszy Świętej jest niczym, powinien tylko uwielbiać Boga całą swoją myślą, duszą, sercem i postawą zewnętrzną, 

która powinna prawdziwie odzwierciedlać postawę wewnętrzną. Wszelkie rozproszenia na Mszy świętej oznaczają dodatkowe tortury zadawane Jezusowi przez uczestników Mszy świętej. Uczestnictwo we Mszy świętej w stanie grzechu ciężkiego oznacza wprowadzenie szatana bezpośrednio pod Krzyż na Golgotę.
Przed męką i śmiercią Jezus zostawił nam świadomym katolikom swoje Żywe Ciało i swoją Krew. Ten dogmat naszej wiary potwierdzają liczne cuda Eucharystyczne. 

Konsekrowany przez kapłana, nawet niegodnie, biały opłatek staje się Żywym Ciałem Jezusa Chrystusa, które przyjmujemy w czasie Komunii Świętej. Żywe Ciało, a więc nie odwirowane ze krwi. 

Żywe Ciało Boga łączy się bezpośrednio z naszym grzesznym ludzkim ciałem, a Boska Krew Żywego Jezusa miesza się z nasza ludzką krwią. Jeśli bracie, siostro nie masz takiego przekonania, tej wiary, to lepiej nie przystępuj do Komunii Świętej. 

Zalecenie:
 
Uklęknij w adoracji przed Najświętszym Sakramentem, błagaj Boga o łaskę wiary, a wtedy się dowiesz Prawdy czy drążek sterowy trzymała i trzymać będzie po wieczne czasy Boska Prawica czy ludzka uschła prawa ręka
 

Brak komentarzy: