piątek, 21 października 2016

Fatima, ósma stacja:wiara.jako prawda i wiara jako teoria

14 października 2016 roku; Fatima; Droga Krzyżowa
54:12 minuta nagrania
Stacja ósma: Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty. 
"A szło za Nim mnóstwo ludzi, także i  kobiet, które zawodziły i płakały za Nim. Jeśli się nie nawrócicie wszyscy tak samo zginiecie."
        Św. Jan Apostoł: Wiara wymaga ofiary. Aby ją przyjąć należy przyjąć wszystko to, co ona niesie, więc ten kto uwierzy, kto uwierzy nie grzeszy, Nie mówię tu o słabości natury, ale o akcie woli - wyjaśnia Jan Apostoł. Kiedyś poproszę św. Jana, aby nam dokładnie rozbudował to zdanie. To jest bardzo potrzebne w naszej formacji.  
        Od pierwszych chrześcijan różni nas jedna zasadnicza rzecz: jest to przyjęcie wiary jako teorii, a nie jako prawdy. Wiąże się to z późniejszym podejściem do wiary. Wiara przyjęta jako prawda staje się rzeczywistością warunkującą każdy dzień. Wiara przyjęta jako teoria staje się prawdą w którą się wierzy, że jest rzeczywista, ale pozostawia się ją obok swojego życia, aby była jego towarzyszką, a nie panią. 
Czyli patrząc na nauczanie Matki Bożej jeśli ktoś z was przyjmie wiarę jako teorię nigdy nie zbuduje domku nazaretańskiego, bo tylko przyjęcie wiary jako prawdy warunkuje nasze prawdziwe życie w Bogu. Wtedy wszystko co się wydarzy zawdzięczamy jedynie Bogu. Dobre czy złe wieści - Jemu dziękujemy. Dzisiaj większość katolików ma wiarę na etapie teorii i - jak dalej mówi Św. Jan - dopuszcza w życiu pewną swobodę, zwlekanie, możliwość sięgnięcia po wiarę, kiedy będzie bezwzględnie konieczna, to jest w momencie śmierci. Taka wiara jest blisko, jest obok, ale nie wewnątrz życia człowieka. Wiarę przyjmujecie tak, jakby była realnym światem tylko świętych, a dla was pozostawała dostępna zaledwie przez opowieści, przez pisma świętych. Dlatego też wybito nam tę rzeczywistość wiary świętych i powiedziano, że ich żywoty to były mity, legendy, a wprowadzono nas w piękną rzeczywistość, że święci są wśród was. Ale gdzie są w takim razie wspaniałości wiary, gdzie są cuda? Gdzie są rzeczy niebotyczne, które były wówczas? Bo kiedy się wyczyści w sobie wiarę jako prawdę a uznaw przestrzeni prawdziwej teorii (jednej z wielu) w związku z tym nic się w człowieku nie dokonuje. Bo my po prostu tą wiarą nie żyjemy. 
Dlatego mówi św. Apostoł    
Nauczyliście się przyjmować wiarę jako film o czyimś życiu, ale nie o własnym. Wiara nie może więc być obserwacją i podziwem. Powinna się więc stać żywym życiem w duszy. Nie wiecie jak wiele zależy od waszej ofiarności i wiary. Przypominam wiara wymaga ofiary i należy przyjąć wszystko co ona niesie. Czyli jak ktoś ma małżonka alkoholika, to go przyjmuje, bo go chce zbawić. Wiara nigdy nie zakłada pozbycia się uciążliwości. Dzisiaj wszystkie reformy związane z życiem rodzinnym i małżeńskim prowadzą do jednego - rozwód. Masz przeszkodę  - rozwód. A nikt nie uczy, że wiara to ofiarność. Dzieci pamiętacie, że przedtem bywało między nami o wiele więcej napięć, docieraliśmy się jako grupa. Na pustelni dziwują się, że Ks. Piotr nie eksploduje? Co się stało? Dzieci Bóg nas pozmieniał. Na wiele rzeczy patrzymy całkowicie inaczej. Kiedy spojrzę na panią, że jest pani darem Boga, czy ja mogę pani wymieniać jakieś mankamenty? To się tak wszystko potrafi poukładać w oczach Bożych, że my się potrafimy cieszyć sobą nieprawdopodobnie. A jak skupi się pani na moim mankamencie, a ja na pani ułomnościach, to gdzie ofiara, zostanie tylko wytykanie i nie kończące się żale.  Pamiętajcie wytykanie i nie kończące się żale.  Wiara nie może więc być obserwacją i podziwem. Powinna się stać żywym życiem w duszy. Nie wiecie jak wiele zależy od waszej ofiarności wiary. Historie świętych mają nas zachęcać, dodawać nam odwagi, ale nie obejmować czynności w dążeniu do przeżycia życia własnego wiarą. Wszyscy zostaliśmy stworzeni z tej samej miłości i różni nas tylko przeżywanie naszej wiary.  Możecie dokonywać wszystkiego tego czego dokonywali apostołowie, ale naprawdę uwierzcie.
1;04;00 miejsce czwartych objawień fatimskich w dniu 17 sierpnia 2017 roku 
Módlcie się módlcie za grzeszników, bo wielu się za nich nie modli i ofiarowujcie swe cierpienia za nich.  Dzieci rozpoczęły ogromne umartwienia. Matko najświętsza dziękujemy ci, żeś tu nas dzisiaj tu zaprosiłaś. Podajcie mi figurkę Matki Bożej - udzielę błogosławieństwa. Niech to błogosławieństwo spłynie na wszystkich tych, którzy łączą się z nami duchowo Polecam całą Pustelnię i wszystkich internautów; "Przez Maryję niech was błogosławi  Bóg Wszechmogący Ojciec Syn i Duch Święty Amen. 

1:11:13 Stacja dziewiąta Pan Jezus upada pod krzyżem   

Brak komentarzy: