niedziela, 30 października 2016

Kard. Dziwisz zaprosił ks Natanka na 19 tego do do Łagiewnik

Kilka minut temu w czasie zakończonego kazania Ks Piotr Maria Natanek ogłosił, że na wrześniowym spotkaniu Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz powiedział mu: "Chcę abyś był przy mnie w czasie intronizacji 19 listopada w Łagiewnikach". W Krakowie i Łagiewnikach spodziewany jest udział w uroczystościach Pana Prezydenta i Pani Premier. Prosiłem Ks. Kardynała by Akt Zawierzenia odczytał Pan Prezydent. 
Za aplauz obecnych wyrażony oklaskami - za nie katolickie zachowanie się w kościele - zebrani zostali ukarani przez mówcę karą pieniężną 10 zł. Ks. Piotr Maria Natanek zaprosił na tę uroczystość wszystkich rycerzy Chrystusa Króla i zasugerował możliwość cofnięcia mu suspesy.  

Dobre chęci są darem Ducha Świętego. Bóg przyjął ofiary i nasze troski.  19. listopada mówi Ks Piotr Natanek jesteśmy w Łagiewnikach. Potrzebne gwardyjskie stroje.  O 12:00 będzie Msza św., a o 18:00 odprawię Mszę św. na Pustelni. Następnego dnia w niedzielę o 10 Msza i podziękowanie Panu Bogu za intronizację.

Niech on naśladuje Ojca. Ks Kardynał powiedział wiele słów. Chyba nadszedł czas na zniesienie suspensy. Jak wszystko dobrze pójdzie, to niedługo możemy widzieć Ks Kardynała na Pustelni w Grzechyni.

Powyżej niektóre fragmenty spamiętane z kazania.   

Dopisane 2 listopada: Podaję link do wspomnianego kazania. Istotne informacje w połowie i na zakończenie.
http://www.christusvincit-tv.pl/articles.php?article_id=204 

2 komentarze:

Norbert Polak pisze...

Bóg zapłać! Nigdzie nie widziałem tego news'a, a tu jest! Zrobiłem notatkę, zaznaczając źródło:

http://isidorium.blogspot.com/2016/11/news-ksiadz-natanek-przyjedzie-do.html

Na dodatek podałem tam własną (prawdopodobną) wiadomość od mojego informatora.

Jerzy pisze...

Nie da się wkleić linku do kazania Ks. Piotra, a szkoda bo najlepiej usłyszeć te wiadomości na żywo.
Króluj nam Chryste.