niedziela, 9 października 2016

Poznać Boga - skarbnica wiedzy

Niedziela 9 październik 2016 roku
        Zwykle tak bywa, że to ja chodzę do spowiedzi. Dzisiaj było inaczej - wszedłem na drogę Ewy. Ona umiała słuchać. Zawsze podziwiałem ją jak zwierzały się jej różne osoby. Tu nie wystarczy słuchać, tu trzeba usłyszane sprawy przemodlić, omodlić i dać sensowną odpowiedź - mówiła. Tym razem odpowiedź dostałem odwrotnie, nieomal podaną jak na patelni. Oto ona cytuję prywatne orędzie do pani Agnieszki z 23.02.2009 temat:
Poznać Boga - skarbnica wiedzy. 
(Słowa orędzia pogrubione
reszta  słowa Ks. Piotra Natanka spisane z nagrania.)

        Bóg twój zamyślił się nad losem twoich braci, którzy nic o Mnie nie wiedzą i wiedzieć nie chcą. 
Rewelacja - Zapewniam was, że nasze orędzia, będzie to materiał formacyjny, skarbnica wiedzy i nauczania logistyki zbawienia dla przyszłego odrodzonego Kościoła. Dla mnie, mówił dzisiaj Ks Piotr Maria Natanek, jest to kopalnia wiedzy o Bogu. Ja się dopiero teraz narodziłem w kapłaństwie na pustelni. Naburmuszyli mnie myśleniem ludzkim, dali mi szlif ludzki. Jak czytałem Pismo Święte, wydawało mi się, że wszystko wiem, a byłem głupszy niż ustawa przewiduje. Musi przyjść klucz łaski, krzyk Ducha Świętego, żebyśmy pękli. Czyli biblijnie mogę do was powiedzieć: Naród kroczący w ciemnościach (bośmy wszyscy tacy byli, łącznie ze mną) w wielkich mrokach ujrzał Światłość wielką. Przyszedł do swoich, a swoi Go nie przyjęli, bo niewielu kapłanów to przyjęło, nie mówiąc o arcybiskupach i kardynałach. Żaden się nie zanurza, tylko przyjmują wici i hasła z niedowiarków. 
         Oto nadszedł czas, kiedy Bóg zamyślił się nad losem twoich braci, którzy nic o Mnie nie wiedzą, wiedzieć nie chcą i sądzą, że posiedli Miłość, choć o niej nic nie wiedzą, bo nie znają Mnie.
     Dzieci nieprawdopodobne zdanie. W innym orędziu Pan Jezus mówi to samo. Katolicy są największymi ignorantami jeśli idzie o wiedzę religijną ze wszystkich wspólnot wiary na całym świecie - kapujecie - czyli po góralsku my są najgłupsi  - kapujecie. Jesteśmy głupsi od cepa. 
      Tu jest pytanie, gdzie są systemy edukacyjne? Na uniwersytetach teologicznych? Gdzie są spory katechetyczne? One nie przekazują wiedzy o Bogu. Nie poruszają serca, nie pobudzają do miłości, natomiast uczą ich tego, co mieli faryzeusze: Myśmy posiedli wiedzę, ten głupi tłum nic nie rozumie.  W związku z tym przyszło Światło i co zrobili? Nie przyjęli Go. Światłość świeciła w ciemności, ale ciemność Go nie przemogła. Więc powtarzam to zdanie - nieprawdopodobne - Bóg zamyślił się nad losem swoich braci ... bo wszyscy na ziemi są naszymi braćmi. Bóg tu nie obraża kobiet, tu nie myśli o chłopach. Tu jest braterstwo powszechne w Bogu. W tym braterstwie powszechnym nie ma płci - kapujecie -  to tylko tak was połechtano przy zmianie liturgii: módlcie się bracia i siostry. Przecież nie o to chodzi. Nie chodzi o wymiar cielesny, tylko o wymiar duchowy. Dzieci, w Niebie nie będzie tej różnicy. Tam tej przestrzeni nie ma. A my tak tego pilnujemy. Bracie, siostro. (neokatechumenat), ... którzy nic o Mnie nie wiedzą to jest pierwszy fragment. Drugi większy  i wiedzieć nie chcą i sądzą, że posiedli Miłość, choć o niej nic nie wiedzą, bo Jej nie znają. 
       Św Pawłowi tak dziękuję, bo musi powstać na Adwent nowa książka Kontemplacja Ducha Świętego. Macie przed sobą teraz już trzy główne klucze do zdobycia wiary. Jeśli koś po raz pierwszy mnie słucha, jeśli będziesz chciał wejść w nasze kompedia - orędzia, to jeśli już dostałeś pauera i Bóg cię cylknął to urzędowo musisz zjeść, wziąć do ust księgę i ją połknąć. Są to tomiki
- Kontemplacja Boga Ojca
- Kontemplacja Jezusa Chrystusa 
- Kontemplacja Maryi
i teraz będzie Kontemplacja Ducha Świętego.
(per analogia stanąć wobec czterech ścian Świetlistego Krzyża Pojednań)
       Dzieci jak tego nie zgryziecie, no to żeście pozostali matołkami. Dlatego nie dziwcie się, kiedy do mnie przychodzisz i mędrkujesz, to ja się ciebie pytam coś czytał?   
     Wyborczą ... 
     Więc ja ci mówię jesteś głupszy niż róg, bo ten przynajmniej służy człowiekowi. Nie potrafisz logicznie ust otworzyć, powiem ci żeś cymbał brzmiący. Bo skoro nie zdobyłeś wiedzy, a ty mówisz że wiesz. Bez plastra miodu mówisz, żeś jest specjalistą o Bogu? Jesteś  próżniakiem i cymbałem brzmiącym. 
        Tu jest dramat nas katolików. Musimy podjąć wysiłek poznania Boga. Dlatego ciągle powtarzam, bo są ciągłe pytania w naszych grupach, że chcecie zgłębiać Pismo Święte? Tak, Zacznijcie od Ojcze nasz, weźcie Jana Ewangelistę, weźcie Marię Valtortę - powiedziałem wam tam macie do końca życia odpowiednie teksty. Jest wydana edycja Boga Człowieka i tam jest skorowidz i jest to wszystko powiązane z Ewangelią. A jak jesteście ambitni, to weźcie złoty łańcuszek Św. Tomasza z Akwinu wersja angielska ma 4 tomy, a wersja polska 1/4 tego po kastracji, ale zawsze coś jest. 
      Ja jestem Miłość, Ja jestem Zbawienie poza Mną nie ma szczęścia. I znowu to moje uparte przypominanie tej potężnej herezji w ramach Kościoła Katolickiego gdzie oni mówią, że zbawienie jest w innych religiach.
      Niech się nie łudzą, że szatan ich uszczęśliwi. On ich nienawidzi, a Ja ich kocham. Szatan daje wam bogactwo , daje wam szatan władzę, a wy się cieszycie. O nie, nie, nie! On daje wam to z nienawiści, abyście się najedli władzy, pieniądza, bogactwa. Tak wam wszystko wyjdzie, a w większości wam zabiorą, nawet nie wiecie kiedy.
       Ludzie Mnie znają, objawiłem się im. Jestem dobry, wciąż Mnie lekceważą. A kiedy przyjdę jako sędzia sprawiedliwy będą umierać ze strachu, będą chcieli Mi służyć, kiedy zobaczą Moją potęgę. 17:31
Dziadki kochane, będzie to za późno.   
Wczoraj w jednej stacji Drogi Krzyżowej jeden ze świętych Jan Ewangelista porównywał tą tajemnicę Miłosierdzia i Sprawiedliwości. To jest tak powiązane jak ten oto breloczek ma dwie strony. Nie da się mówić, że ma jedną tylko stronę Miłosierdzie. Nie, nie,  jak tak obrócisz masz Sprawiedliwość. Nie da się powiedzieć tylko jedno. To zawsze idzie w parze. 
        Ja dałem ludziom - mówi Pan Jezus - Kochanego Boga, jak Mnie dziecko nazywasz, a ludzie mówią bożka nienawiści i plugastwa.  Zbawiłem was, a wy niewdzięcznicy za nic Mnie macie. Jak mam być Bogiem łaskawym, kiedy oni drwią ze Mnie.  
      To co się dzieje w tych dniach w Rzeczpospolitej to jest publiczne, za aprobatą władzy drwienie z Boga. Powtarzam  publiczne, za aprobatą władzy i przy aklamacji narodu drwienie z Boga. Wiem, że wielu z was cierpi łącznie ze mną z tego co robi się z Bogiem, ale dzieci jesteśmy niczym, bo nie mamy władzy. Wybraliśmy władzę, która mówiła, że będzie broniła życia. Pytam się Pana Prezesa gdzie jesteś? Gdzie jesteś nasz ukochany Prezydencie, Kiedy szedłeś na wybory kłamałeś, że jesteś za życiem. Czy zabrałeś głos? Gdzie masz honor? Panie Prezesie kiedy będziesz znowu w opozycji będziesz dużo wrzeszczał, że jesteś za ochroną życia. Proszę mów, pokaż swoje oblicze. Pani Premier twój syn będzie głosił Chrystusa. Cieszę się, że będzie kapłanem, pokaż Pani swoją twarz. Pokażcie swoje oblicze temu narodowi. 
       Moi umiłowani drwią ze Mnie, jak niegdyś drwili oprawcy. Serce Boga jest przepełnione goryczą. Tak cię Panie proszę, aby ten 19 listopada nie był uroczystym drwieniem z Ciebie w Kościele Łagiewnickim. Boże pobłogosław to wydarzenie, jest to początek drogi, jeśli możesz, to bądź jeszcze cierpliwy i daj nam jeszcze szansę przebudzenia. 
       Przypominam wszystkim, którzy otrzymaliście władzę duchową i świecką nad nami: Dziś wy uroczyście drwicie z Boga, jak niegdyś oprawcy na górze Golgoty. Przestrzegam cię Polsko, Serce Boga jest przepełnione goryczą. 
      Amen. 

Brak komentarzy: