czwartek, 10 listopada 2016

Jeśli biskup Czaja nie przeprosi będą podjęte kroki prawne

Tyle co wróciłem ze wspaniałego koncertu niepodległościowego, a tu taka przykra dla hierarchy wiadomość.  https://gloria.tv/video/Tjv8LkpoJ3Xv4sNKu37SfMhDq

Panie Jezu i Królu miej nad nim zmiłowanie. Wiem, że nie ma tego złego, co by nam na dobre nie wyszło, ale czy musisz nas tak doświadczać pozwalając na rozsadzanie naszymi rękoma Twojego Kościoła od środka? Przecież to jawna prowokacja skierowana przeciwko owcom oddzielonym medialnie od pasterza. Chodzi o to, by można było je oskarżyć o beczenie. Pewno musisz Boże do takich się środków uciec, bo inaczej nie dałoby się zrobić porządku.       
       Jednym z ostatnich utworów na koncercie był wiersz - elegia o statku "Purpura". Toniemy Panie, pozwól nam ze spokojem  zejść na sam dół i rozpocząć prace remontową od stępki. 
      Panie mój Boże nasz siłę masz, siłę dasz. Tylko Ty , tylko Ty (a nie my owce) możesz coś tu w tym układzie zmienić.

Katolik wobec oszczerstwaŚw. Piotr naucza: „Kto zaś będzie wam szkodził, jeżeli gorliwi będziecie w czynieniu dobra? Ale jeżelibyście nawet coś wycierpieli dla sprawiedliwości, błogosławieni jesteście. Nie obawiajcie się zaś ich gróźb i nie dajcie się zaniepokoić! Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest. A z łagodnością i bojaźnią Bożą zachowujcie czyste sumienie, ażeby ci, którzy oczerniają wasze dobre postępowanie w Chrystusie, doznali zawstydzenia właśnie przez to, co wam oszczerczo zarzucają. Lepiej bowiem – jeżeli taka wola Boża – cierpieć dobrze czyniąc, aniżeli czyniąc źle” (1 P 3, 13-17). Doświadczenie oszczerstwa jest zaledwie niewielką cząstką uczestnictwa w cierpieniach Jezusa Chrystusa. Pierwszy prawowity Papież poucza, jak należy zachować się w takiej sytuacji. Nauka pewna. Boża. Prawdziwa.
– – –
treści katolickie:
sacerdoshyacinthus.com
verbumcatholicum.com
twitter.com/SacHyacinthus

Brak komentarzy: