środa, 16 listopada 2016

Koncert Niepodległości cz.5 - Wilniacy

       W części pierwszej "Koncertu Niepodległości 2016"  jaki odbył się 10 listopada 2016 roku w Poznaniu wystąpiła młodzież z polskich szkół Wilna i okolic.
       Staraniem Poznańskiego Towarzystwa przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej  w dniach od 9 - 12 listopada  zorganizowano przyjazd do Macierzy uczniów z Dukszt Pijarskich, Rzeszy oraz Kolonii Wileńskiej.  45. osobowa grupa uczniów i nauczycieli nie tylko zwiedzała w tych dniach Poznań, ale swoim artystycznym i patriotycznym występem na "Koncercie Niepodległości 2016" wzruszyła do łez poznańską widownię. 
Podsumowując występy dzieci i młodzieży mogę powiedzieć, że nie tylko "cała sala śpiewała z nimi", ale cała sala łzy roniła ukradkiem. 

W Polskiej współczesnej unijnej szkole tak wzniosłe przemawiające do duszy Polaka słowa nie padają na akademiach ku czci wybitnych Polaków czy też świąt państwowych.

  Tak więc wzruszyłem się ja, stary koń

Czy podobne wzruszenie ogarnęło poznańską młodzież


ponadgimnazjalną, dla której wilniacy tego samego dnia o godz.11.oo w auli Zespołu Szkół Handlowych przy ul. Śniadeckich 54 wystąpili ze swoim patriotycznym repertuarem, nie umiem powiedzieć.  
         Wśród moich wnuczek i wnuków nie odnotowałem żadnego odzewu.

Brak komentarzy: