środa, 30 listopada 2016

Przyjęcie Króla Polski na Jeżycach cz.2

Nie musisz wiedzieć jak Bóg oceni twoją nędzę. Słowo Boga jest słowem zbawiennym. Bogu ufaj i zła się nie lękaj. 
     Po co nam Maryja? 
    By się z nią nawracać. Nędza się kompromituje. 
 Nędza to nie tylko grzech, nie tylko skłonność do słabości. To straszne zmęczenie, które kładzie cię  jak kłodę każdego wieczoru na łóżko. Poznawanie nędzy jest zbawienne.  

Kto się zgadza na własną nędzę znajdzie Boga. Nie bawcie się życiem swoim dla zabawy. To najlepsza droga by tanecznym krokiem  trafić do przepaści piekła. Tylko życie z Maryją chroni nas od takich zapaści, czy głupich decyzji.  


Decyzyjny samorządca to kulawy człowiek. Z powodu własnej nędzy pozbawia się możliwości samoudoskonalenia Od początku szukaj miłosierdzia. Miłosierdzie to troska najpierw o zbawienie siebie  a potem bliźniego. 


Traktuj własną nędzę jako surowiec wtórny, dasz ją w Sakramencie Pojednania Bogu On już na Golgocie coś dla ciebie zrobił i teraz coś z tym zrobi. Jego Boski krzyż uchronił już twoją wieczność.
A teraz Pan Bóg dołoży do tego swoją łaskę dla ciebie. Z prawdą się trzeba ożenić, a nie z wyobrażeniami o sobie.
Między tym zdjęciem obok, a zdjęciem poniżej braknie moim zdaniem najważniejszych słów odczytanych przez Panią (...) w całym Akcie Intronizacyjnym. Takie zdjęcie dostałem od Pana Andrzeja Czayki, podczas gdy wszystkie pozostałe zdjęcia z ekranem obrabiałem dla uzyskania maksymalnej czytelności słów na ekranie.

To znaczy odrzucałem z nich to, co nie było ekranem i co nie było osobami czytającymi Akt Intronizacji. 
Cóż to są za słowa? Cytuję: "Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego Praw - Chryste nasz Królu, przyrzekamy".

Akt Intronizacyjny został przyjęty przez cały Naród Polski i dotyczył wszystkich Polaków w kraju i za granicą. Od 19 listopada 2016 roku, w Polsce już nie tylko Episkopat biskupi i kapłani mają strzec Praw Kościoła, ale cały Naród Polski zobowiązał się czynnie angażować w życie Kościoła. Na tej nowej drodze błogosław nam Chryste nasz Królu. 

Brak komentarzy: