poniedziałek, 7 listopada 2016

Parlament nie zakaże aborcji

Parlament w tej kadencji nie zakaże aborcji – oznajmiła w trakcie niedzielnego programu publicystycznego rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.  

Kategoryczna deklaracja padła na antenie TVN24 podczas niedzielnego programu „Kawa na ławę”. Kwestia prawa odnoszącego się do zabijania nienarodzonych została przywołana na marginesie dyskusji o przegłosowanej przez PiS ustawie o pomocy socjalnej i medycznej, pod cokolwiek mylącą nazwą „Za życiem”.

Podczas wymiany zdań z Andrzejem Halickim (PO) posłanka Mazurek przekonywała, że wsparcie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych nie ograniczy się do najczęściej omawianego jednorazowego zasiłku w kwocie 4 tysięcy złotych, lecz oznaczać będzie również wielostronną ofertę pomocy medycznej, np. hospicyjnej czy psychologicznej. Na uwagę parlamentarzysty opozycji, iż taka pomoc w żaden sposób nie została ujęta w przedstawionym przez rząd projekcie budżetu, rzecznik klubu PiS odparła, iż będzie uwzględniona w trybie poprawki.

- Poprawki. I zakaz aborcji to też będzie poprawka, którą wprowadzicie równolegle – odparł Halicki.
- Żadnego wprowadzania zakazu aborcji nie będzie – stwierdziła Mazurek.
- Pani poseł, czyli rozumiem, że w ciągu tej kadencji nie należy spodziewać się projektu autorstwa PiS dotyczącego zmian w prawie antyaborcyjnym? – podjął wątek prowadzący rozmowę redaktor Bogdan Rymanowski.
- Nie, proszę pana, nie prowadzimy, nie planujemy ustawy, która by zakazywała aborcji. To na czym się koncentrujemy to wprowadzenie kompleksowych działań, które by wspierały rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym  brzmiała odpowiedź.

Brak komentarzy: