piątek, 25 listopada 2016

Ryszard Petru cz. 3 - Z Królem przed sumą.

Wszystkiego bym się spodziewał, ale tego, że napisze do mojej zmarłej trzy lata temu żony pan Ryszard Petru lider Nowoczesnej i będzie za jej pośrednictwem mnie monarchistę opowiadającego się jawnie i otwarcie za Królowaniem w Polsce Jezusa Chrystusa namawiał do drobnego jak pisze wsparcia  finansowego jego partii tego bym nie podejrzewał.

     Co ciekawe Pański mail jest tak napisany, że trudno się z jego treścią nie zgodzić. Nawet umarły gotów byłby wysupłać ostatni wdowi grosz by wesprzeć, jak Szanowny Pan pisze, akcje piętnujące szkodliwość PiS, czy prowadzenie zbiórki podpisów pod petycją w obronie łamanej przez PiS Konstytucji. 

Jak Pan pisze "od pierwszych dni istnienia w Sejmie Pańskiej partii Nowoczesna"  pokazujecie z wielkim  zaangażowaniem i determinacją ogromną troskę o kraj, a posłowie i posłanki Nowoczesnej należą do najaktywniejszych w Sejmie. Tak, to prawda, świadczy o tym poparcie jakie wam udzielili wyborcy. W wyborach parlamentarnych na Nowoczesną zagłosowało 7,8 % wyborców, a jak pan Panie Ryszardzie Petru piszesz w aktualnych sondażach ma Pan już obecnie 25% poparcie wyborców. Zaraz, zaraz gwoli ścisłości zapomniał Pan dodać dwóch  słówek "potencjalnych przyszłych".  Potencjalnych przyszłych wyborców. Zupełnie nie kwestionuję sondażowego 25% poparcia gdyż w Baranowie w którym mieszkam na Nowoczesną w 2015 roku głosowało już ponad 20% wyborców, a w Chybach należących do tej samej parafii ponad 30%. Tak, że obecna średnia sondażowa wydaje się realna. Ale czy tak do końca? 

Póki co katolicka wierząca Polska w swojej mniejszości opowiedziała się 19 listopada w Łagiewnikach, a 20 listopada w całym kraju za społecznym panowaniem Jezusa Chrystusa w Polsce. Czy poparła ten wybór bezimiennymi datkami na tacę, trudno mi powiedzieć, ale fakt, że 100 tys osób zjechało się z całej Polski na Małą Intronizację Jezusa Chrystusa w Polsce pozostaje faktem, tak jak faktem pozostaje, że wśród tłumu było jak podaje Ks. Piotr Maria Natanek tylko około trzech tysięcy Rycerzy Chrystusa Króla w czerwonych płaszczach. To że pełna Intronizacja ZMARTWYCHWSTAŁEGO   EUCHARYSTYCZNEGO  JEZUSA   CHRYSTUSA  NA   KRÓLA   POLSKI  nie dokonała się, ale zapewniam Pana, że Bóg przyjął to, co Polacy byli wstanie Mu zaoferować i już zaczął działać. 

Pański list Panie Ryszardzie Petru z prośbą o wsparcie finansowe jest tego najlepszym dowodem. Nie jest, jak Pan sam pisze, dla Pana istotna kwota, istotne jest poparcie, opowiedzenie się po Pana stronie. Pan wybaczy, ale ja patrzę na twarze.  A co zrobić z tymi, którzy odwracają się do mnie tyłem ... ?  Okaż im serce i módl się za nich i wierz Mi mówi do mnie Jezus Chrystus Król Polski.
To wierz Mi (Mi z dużej litery) jest najważniejsze, bo prowadzi zawsze do POJEDNANIA, a na końcu do ZMARTWYCHWSTANIA  i  ŻYCIA  WIECZNEGO. Ludziom zwłaszcza należącym do dużych partii jak PO i PiS nie należy wierzyć jak Pan, Panie Ryszardzie dalej pisze. Ma Pan rację że od ponad dekady obserwujemy permanentny konflikt w jakim ugrzęzły obie te partie ukierunkowane na interes partyjny. Jest tylko jedno ale gdyby Pan w swoim liście użył słów "jestem przekonany" zamiast "nie wierzę" rozumiałbym Szanownego Pana, a tak muszę Pana pouczyć: Słowo wierzę odnosimy tylko i wyłącznie do Boga i tylko w Boga człowiek może wierzyć, bądź nie wierzyć. Nawet Szatan wierzy w istnienie Boga i dlatego tak zaciekle z Bogiem walczy. A walka ta między innymi polega na odniesieniu słowa "wierzę" do istoty ludzkiej. 

I Pan się Panie Ryszardzie dpodpuścić Szatanowi, gdyż w następnym akapicie, gdy chodzi o przyszłe wybory nie napisał Pan, że wierzy Pan, że Nowoczesna z moim wsparciem wygra następne wybory i wprowadzi Polskę na drogę dobrych zmian. Napisał Pan że jest Pan o tym wręcz przekonany, gdyż potrzebuje Pan wsparcia Polaków nie dających zgody na niszczenie państwa i zaprzepaszczanie efektów przemian ostatnich 27 lat.
Nie dostanie Pan ode mnie wsparcia finansowego, gdyż nie jestem przekonany do Pańskich przekonań. Powtórzę, tylko Bogu można wierzyć, człowiekowi mającemu wolną wolę nie należy w żadnym przypadku wierzyć i to niezależnie od tego czy jest z PO czy z PiS czy z Nowoczesnej. Nie wolno wierzyć żadnej istocie ludzkiej tylko z tej przyczyny że jest grzeszną istotą, rezerwując swoją wiarę tylko i wyłącznie dla Boga.  
I na koniec ja dziękuję za ostatnie Pańskie słowa, za otwarcie się na każde wsparcie, a więc i wsparcie modlitewne.
Króluj nam Chryste...

 Z poważaniem Jerzy Zygarłowski

Ps dla czytelników: poniżej oryginalna treść maila otrzymanego 24.11.2016 godz. 18:39 od Ryszarda Petru, Nowoczesna

Drodzy Państwo,

Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie finansowe Nowoczesnej. To właśnie dzięki niemu możemy skutecznie działać. Nowoczesna od początku funkcjonowania na scenie politycznej utrzymuje się z wpłat sympatyków i działaczy.

Dzięki nim jesteśmy w Sejmie i możemy prowadzić szereg działań, takich jak inicjatywy ustawodawcze, uczestnictwo w demonstracjach, akcje piętnujące szkodliwość PiS jak np. Misiewicze czy też zbiórka 100 tys podpisów pod petycją w obronie Konstytucji.

W wyborach parlamentarnych zagłosowała na nas 7,8% wyborców. Po 11 miesiącach działań naszych posłów i posłanek sondaże dają nam ponad dwa razy więcej głosów i drugie miejsce w parlamencie. Ostatnie sondaże pokazują poparcie aż 25% wyborców.
Jako opozycja nie zmarnowaliśmy tego roku.
Od pierwszych dni istnienia pokazujemy determinację, troskę o kraj i pracowitość. Nasi posłowie i posłanki nalezą do najaktywniejszych w Sejmie.

Nie wierzę, że którakolwiek z dużych partii obecnych od lat w polityce jest w stanie zmienić kraj na lepsze. Od ponad dekady obserwujemy permanetny konflikt, w jakim ugrzęzły PO i PiS, ich ukierunkowanie na partyjny interes i oderwanie polityków od realnych problemów społeczeństwa.

Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość każdego roku otrzymują z budżetu państwa wielomilionowe dotacje (w tej kadencji 18,5 mln zł rocznie - PiS oraz 15,5 mln rocznie - PO). Nowoczesna, na skutek decyzji Państwowej Komisji Wyborczej i Sądu Najwyższego działa bez wsparcia z budżetu państwa. Skala wyzwań, przed jakimi stoimy jest ogromna.Potrzebujemy wsparcia Polaków nie dających zgody na niszczenie państwa i zaprzepaszczanie efektów przemian ostatnich 27 lat.

Jestem przekonany, że wspólnie możemy wygrać następne wybory i wprowadzić Polskę na drogę dobrych zmian, rozwoju gospodarczego i szans dla każdego z jej Obywateli.

Proszę Was o wsparcie Nowoczesnej poprzez wpłątę na nasze konto dostępne w linku poniżej.
Każda kwota, bez względu na jej wysokość ma znaczenie.
Pracujemy dla Was każdego dnia.

Za każde wsparcie bardzo dziękuję,
Ryszard Petru

2 komentarze:

Bogumiła Dmochowska pisze...

Też otrzymałam taki sam mail. To jest skandal! Fundacja poprzez którą ja i inni chorzy zbierają środki na leczenie poinformowała w kwietniu, że po nowelizacji przepisów NIE WOLNO nam wysyłać maili do nieznanych osób z prośbą o wsparcie. Czyżby to nie obowiązywało pana Petru? Jego i jego partię nie obowiązują przepisy? Nie mam siły ani zdrowia by to sprawdzić, ale niesmak pozostaje - wciąż w tej rzeczywistości są " równi i równiejsi" Jedynie w oczach Boga każdy ma taką samą szansę...
Pozdrawiam serdecznie z darem modlitwy ❤

Jerzy pisze...

Po 5 dniach dziękuję za 7. Zbiorami maili nie znanych osób handluje się jak innym towarem. A z tą równą szansą u Pana Boga jest różnie, do tego potrzebna jest łaska wiary, którą można otrzymać, a także sobie wymodlić - wycierpieć. Może nas w tym także ktoś wspomóc i wyręczyć.
Z pamięcią w modlitwach.
Króluj nam Chryste
Jerzy