sobota, 31 grudnia 2016

Anonimowe życzenia


      Niech te święta dla wszystkich czytelników "Pojednania"  będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przyniósł  w nasze rodziny i w serce każdego z nas, pod nasze polskie dachy Boży Syn
      Niech Boża Królewska radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność 2017 roku.

Wigilia Bożego Narodzenia, godz. 22:20  niejaki ks. Jan pisze na mój stacjonarny numer telefonu sms-a, który odbieram dyktowany głosem telefonistki w Pierwsze Święto Bożego Narodzenia o 8:20. 

Nie mam w tym momencie pod ręką nic do notowania, aby zapisać nr telefonu nadawcy, by mu podziękować za piękne życzenia świąteczne. 

    Bezpośrednio po Świętach w kalendarzu liturgicznym obchodziliśmy imieniny Św Jana Ewangelisty. Była to doskonała okazja bym po Mszy Św. za solenizanta ks. Jana złożył mu osobiście życzenia imieninowe i podpytał czy to On był nadawcą wspomnianego sms - a. 

Niestety nie. Niech więc nadal anonimowy nadawca sms-a kimkolwiek by On był czuje się usatysfakcjonowany moim podziękowaniem złożonym na ręce wspomnianego ks. Jana.
     Podobny miły świąteczny anonim znalazłem w skrzynce na listy. Niestety wśród 8 segregatorów pełnych korespondencji z ostatnich 20 lat nie znalazłem pisanej podobnym pismem. 

Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie tą drogą podziękować anonimowemu nadawcy i osobom w imieniu których pisał życzenia. Bóg zapłać za ciepłe słowa, miły Aniele.

Podsumowanie roku:
Nadal jestem w nowicjacie. Każdego dnia jest we mnie łaknienie Boga. Jako człowiek mogę tylko usługiwać Bogu. Nie moje grzeszne "ja, nie  grzeszna wspólnota, a tylko Ty Boże masz tu wszystko do powiedzenia. Panie mój, Boże nasz, siłę masz, siłę dasz, tylko Ty, tylko Ty Panie nasz i Królu dasz siłę ludowi swojemu. Zadanie na 2017: nadal "Miłosierdzie to troska o zbawienie bliźniego" i "Witaj Królu". "Polska z Królem i Królową jest nie do pokonania." Jezu ufam Tobie

2 komentarze:

Bogumiła Dmochowska pisze...

Noworocznie

Bądź uwielbiony przewracający
kartki kalendarza
za ten przeżyty miniony rok
Ty Władca czasu
nadziei blaskiem kolejny już obdarzasz
choć czasem w naszych myślach czai się mrok
Bądź uwielbiony w ciszy spragnionego serca
kojącej odgłos fajerwerków
i ludzki gwar
niosącej rozeznanie tego co ważne piękne
jak wielki jest życia otrzymany dar...
Bądź uwielbiony w życzliwym słowie
serdecznym geście przyjaznych rąk
niech Nowy Rok naszymi czynami
będzie świadectwem
o Tobie
niechaj to będzie piękny Boży Rok!

/Bogumiła Dmochowska/

Kochany Panie Jerzy i Czytelnicy Pojednania! Życzę Wam wszystkim i Każdemu z osobna błogosławionego Nowego 2017 Roku!
Co nam przyniesie? Jak będziemy żyć? Ucisz niespokojne myśli. Posłuchaj głosu serca. Jaki on będzie? To naprawdę zależy od Ciebie...❤❤❤

Jerzy pisze...

Droga Pani Bogumiło!
Na kolejnym już progu czasu ściskam Panią serdecznie za wszelkie dobro jakie z serca Szanownej Pani płynie. Wraz z mądrością Bożą w parze idzie dar umiejętności, który Pani potrafi w pokorze ducha wykorzystać ku chwale Boga. Módlmy się zatem, aby nasze serca były nadal świątyniami Bożej mądrości i umiejętności. Prośmy a otrzymamy.
Króluj nam Chryste.
Amen!