środa, 11 stycznia 2017

Nowenna do św. Michała Archanioła

Na portalu "W obronie wiary i Tradycji Katolickiej" od 1 stycznia drukowana jest 30 dniowa nowenna do Św. Michała Archanioła. Korzystam i zachęcam do włączenia się do modlitw, rozważań i postanowień. Można to uczynić w dowolnym dniu i w dowolnym zakresie. 
       Poniżej fragment dzisiejszego XI dnia, w którym w zaproszeniu do modlitwy w pkt III czytamy:

        Jaka jest twoja miłość względem bliźniego? Może go ignorujesz, tracisz tę miłość? Nie brakuje ludzi nieznających podstawowych zasad wiary. Jaka jest twoja troska o przybliżenie im tajemnic wiary, Bożych przykazań? Nieznajomość religii będzie pogłębiać się każdego dnia, dopóki nie znajdzie się ktoś, kto podejmie się tego zadania.
        Nie myśl, że jest to tylko sprawa kapłanów. Przybliżanie doktryny chrześcijańskiej jest również obowiązkiem rodziców, a także każdego chrześcijanina. O ile mniej grzechów byłoby popełnianych, gdyby wszyscy wierni nauczali religii! Każdy dba jednak tylko o siebie. Natomiast Bóg powierzył nam opiekę nad bliźnimi.  
        Błogosławiony, kto ratuje duszę drugiego – tym samym ratuje siebie. Zajrzyj do swojego serca, zobacz, że brakuje w tobie miłości względem bliźniego. Zwróć się do świętego Michała i proś Go o ten dar oraz abyś potrafił dbać o wieczne odkupienie innych.

        Rozważając wielkość świętego Michała Archanioła w miłości wzgl. aniołów, będę dalej rozważał - to znaczy dokumentował wielkość X Michała SDB względem 4 zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek od Serca Jezusa Konającego z Sokolnik Wielkich.

Brak komentarzy: