piątek, 12 maja 2017

Z Krzyżem i Maryją do Sejmu


Od ubiegłorocznego wpisu Królowa-idzie-do-Sejmuj  minął niecały rok. Wczoraj, 11 maja, po raz drugi Rycerze Chrystusa Króla w czerwonych płaszczach stawili się w o połowę mniejszym składzie na Placu Zamkowym w Warszawie, 

by wespół z Ks Piotrem Marią Natankiem udać się tak jak przed rokiem z Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej w procesji Traktem Królewskim do siedziby Sejmu. 
Tym razem z Królową Polski do Sejmu zabrano Jej Syna, tyle, że w koronie cierniowej, przybitego do dużego krzyża, który przed wyruszeniem procesji został poświęcony przez kapłana.


Przed wyruszeniem do Sejmu uczestnicy marszu oddali hołd Zbawicielowi Świata całując nie tylko Jego przybite do krzyża ciało, ale i samo drzewo krzyża.
Po 2,5 godzinnym modlitewnym przemarszu czoło pielgrzymki doszło do Sejmu.

    Jest 13:57 Przez głośniki mówi Ks Piotr Maria Natanek, czekamy na Pana Marszałka Sejmu, aż odbierze z naszych rąk Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i duży Krzyż z krucyfiksem. Jest po temu stosowna okoliczność by go odebrać. 

W TV Christus Vincit transmisja na żywo, co chwilę przerywana. Nie idzie zrozumieć słów. Przypominają mi się najgorsze czasy blokady informatycznej z czasów komuny. Identiko jak w latach pięćdziesiątych zagłuszano Wolną  Europę
14:03 Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej dociera pod Sejm RP. Mamy rok 2017 przez Sejm ogłoszony Rokiem Maryjnym z racji na 300 lecie koronowania częstochowskiego obrazu. Niosący zatrzymali się na jezdni przed wejściem do Sejmu, dokładnie w tym samym miejscu co przed rokiem

Słychać śpiew rycerzy w czerwonych płaszczach: Chrystus Królem, Chrystus Regnam,  Chrystus, Chrystus władcą nam Całkowite zagłuszanie. Na ekranie nieruchomy obraz z gołębicą na feretronie. 

Ludzie spokojnie stoją na deszczu. Słychać słowa Litanii do Chrystusa Króla. Obraz Matki Boskiej niesiony przez dwunastu mężczyzn  przesuwa się do przodu.  

14:04 Na ekranie pojawia się komunikat:  "Niski poziom akmulatora wymień baterie."  Brak obrazu i głosu 
14:06. cały czas przerwa w nadawaniu (a może tylko w odbiorze) transmisji, czarny ekran


14:10 Górny pasek na ekranie z info przesuwa się, a transmisji nadal jak nie było tak nie ma  
14:11 robię zdjęcia przesuwającego się paska. Dla mnie to sygnał, że baterie są dobre, ale mimo wszystko odbioru transmisji brak.

Brak też wolnego miejsca na karcie pamięci w moim aparacie, 
14:12 dalej nie ma transmisji
14:13 rozłączam się i na nowo łączę, stare nagrane transmisje można oglądać, ale połączyć się na żywo z Warszawą nie można.

14:15 brak obrazu i głosu
14:19 nadal cisza. Zlikwidowałem kilka swoich zdjęć i zrobiło się miejsce na 5 zdjęć. Nadal nie ma transmisji spod Sejmu
14:20 kolejny raz rozłączam się i od nowa loguję 14:21 nadal brak transmisji na żywo 
14:22 pojawia się na chwilę obraz 
14:23 jest obraz, ale brak głosu.  Ksiądz coś czyta z kartki, pewno petycję do Władz
14:25 Krzyż i Maryja stoją na ulicy 14:26 Krzyż i Maryja stoją na ulicy 
14:29 bez zmian
14:30 Krzyż i Maryja nadal czekają na ulicy, głosu brak, a obraz zatrzymany
14:31 łączę się na nowo. To już 6 minut wyczekiwania Królowej Polski.
14:32 komputer uparcie miele, nie idzie się połączyć
14:33 nadal brak połączenia
14:34 nie idzie się połączyć do transmisji na żywo 
14:35 wreszcie robię zdjęcie  

14:37 Maryja nie przyjęta, kolejne rozłączenie.
14:38 brak obrazu nie idzie się połączyć,
po 10 minutach kolejna próba wejścia brak połączenia

po dalszych 10 minutach transmisja na żywo z Grzechyni, modlitwa do św. Michała Archanioła
O 15:00 kolejna osoba adoruje w ciszy przed NS w Grzechyni.

Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament, teraz i zawsze i na wieki wieków Amen
żegna się poprzedniczka
Potem śpiewem rozpoczęta mówiona Koronka matki z  małą dziewczynką.

 

2 komentarze:

Norbert Polak pisze...

Panie Jerzy, mam już wsadzone wszystkie zdjęcia, a także audio z II Szturmu na Sejm: https://www.youtube.com/watch?v=d_SS3_tLiKk I tam można przejść do kolejnych zdjęć, których jest o wiele, wiele więcej właśnie na Isidorium.
Później natomiast wstawię relację video na Youtube. A potem, pewien szokujący materiał, którego nikt chyba nie zdobył, a ja dostałem tę łaskę Bożą, więc bardzo się cieszę. Chwała Bogu!
Pozdrawiam serdecznie! Króluj nam Chryste!

Norbert Polak pisze...

PS: Oczywiście Bóg zapłać za ciekawe spostrzeżenia w Pana artykule - diabły i ich sojusznicy wszystko zrobią, by przeszkodzić i zniechęcić ludzi służących Królowi, który aliści jest Niezwyciężonym!